Soykırım Kararı Yok Hükmündedir

Videoyu Aç Soykırım Kararı Yok Hükmündedir
A
a

Türkiye Gençlik Birliği ve Vatan Partisi İl yönetimi İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan bir AVM önünde bir araya gelerek ABD Başkanı Biden’in soykırım söylemlerine tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İsmet İnönü Caddesinde bulunan AVM önünde bir araya gelen Türkiye Gençlik Birliği üyeleri ve Vatan Partisi il yönetimi ABD Başkanı Biden’in soykırım söylemlerine tepki gösterdi. Düzenlenen etkinlikte konuşan TGB İl Başkanı Ata Pelvanoğlu, “Dünyanın en büyük teröristi ABD’nin soykırım yalanlarına ve silahlı tehditlerine yanıt vermek için toplandık.24 Nisan günü ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanıdığını ilan etti. En baştan ifade edelim. Bu karar yok hükmündedir! Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır. Hukuken hiçbir geçerliliği olmadığı gibi hiçbir tarihsel dayanağı da yoktur. Amerika’nın sözde soykırım kararı alması yok hükmündedir. Korkmuyoruz! Arkamızda büyük mücadeleler ve kapı gibi mahkeme kararları var. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı zafer bu tartışmayı kesin olarak bitirmiştir” dedi.
Hükümete Çağrı
Daha sonra konuşan Vatan Partisi İl Başkanı Mustafa Erdönmez ise hükümete çağrıda bulundu. Erdönmez, “Türkiye elindeki AİHM kararı silahını kullanmalıdır. İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü derhal Türk silahlı kuvvetlerinin tam kontrolüne alınmalıdır. Türkiye ABD tehditlerine karşı komşu ülkelerle derhal iş birliği yapmalıdır. Soykırım yalanlarının yanında saf tutan PKK’nın siyasi kolu HDP kapatılmalıdır” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi