Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Balıköy Beldesi’nde, Balıköy İlk-Ortaokulu ve Balıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin yıl boyunca hazırladığı resimlerden oluşan "Renk Paletleri Karma Resim Sergisi" ilgi gördü. Yaklaşık 200 eserin yer aldığı sergi, Balıköy Beldesi Belediye Başkanı, Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Balıköy Jandarma Komutanı, Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Tavşanlı’daki okulların okul müdürleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve belde sakinlerinin katılımıyla görkemli bir şekilde açıldı.

Sergiye katılanlar, Balıköy İlk-Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Boğa ve Balıköy Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz Maşalı’ya ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere tebriklerini ilettiler.

Serginin en dikkat çekici unsurlarından biri ise dünya ve ülke çapında isim yapmış ressamların öğrenciler tarafından canlandırılması oldu. Tavşanlılı Ressam Abdullah Taktak da canlandırılan ressamlar arasında yer aldı.

İşitme engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturmak adına öğrenciler İstiklal Marşımızı işaret diliyle seslendirdiler. Bu anlamlı performans, izleyiciler tarafından büyük bir takdirle karşılandı.

Filistin ve Doğu Türkistan için pedal çevirdiler Filistin ve Doğu Türkistan için pedal çevirdiler

Balıköy’de düzenlenen Sanat Günleri ve Yıl Sonu Kapanış Etkinliği, sanatın birleştirici gücünü ve öğrencilerin hayal gücünü gözler önüne sererek büyük bir başarı elde etti. Sergi, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatırken, aynı zamanda sanata ve engelli bireylere olan ilgiyi de artırdı.

Kaynak: iha