Tavşanlı Kaymakamlığı’Nda “Açık Kapı” Birimi Hizmete Girdi

Videoyu Aç Tavşanlı Kaymakamlığı’Nda “Açık Kapı” Birimi Hizmete Girdi
A
a

Tavşanlı Kaymakamlığında “Açık Kapı” Birimi Hizmete Girdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan “Açık Kapı” birimi Tavşanlı Kaymakamlığının giriş katında hizmet vermeye başladı.
Birim görevlileri tarafından, vatandaşlara Hükümet Konağı ve diğer kamu kurumlarında müracaat edeceği birimler ve hangi prosedürleri takip edileceği noktasında gerekli bilgilendirme yapılarak, yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilere nezaret edilerek mihmandarlık yapılıyor.
“Açık Kapı” birimine sadece Hükümet Konağından değil, akıllı telefon uygulaması yüklendikten sonra, TC kimlik numarası ile giriş yapılabiliyor. Her türlü talepler, kısıtlama olmadan “Açık Kapı” birimine iletilebiliyor. Vatandaşların talebi, ilgili kuruma yönlendirildikten sonra, yapılan araştırma ve talebin değerlendirilmesine müteakip sonuca ilişkin bilgilendirme vatandaşlara iletilecek.
Ayrıca, uygulamanın yanı sıra https://www.acikkapi.gov.tr web sayfalarından da müracaat edilebilecek, devletin kurumsal çerçevesi içerisinde tüm vatandaşların dilek ve temennileri alınacak.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi