Gazeteci Tayfun Talipoğlu, ölümünün 7’nci yılında Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi önündeki törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tayfun Talipoğlu'nun eşi Işık Talipoğlu ile oğlu Candaş Talipoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eskişehir'de müşteri arayan kaçakçı yakalandı Eskişehir'de müşteri arayan kaçakçı yakalandı

Tayfun Talipoğlu’nu saygıyla andıklarını söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “İyi ki bu müzeyi ertelemeden açmışız. Çok ani bir biçimde gelen ölüm burada Tayfun Bey'le yapacağımız başka etkinlikleri, başka gelişmeleri engelledi. Biz, onun adını yaşatmaya devam edeceğiz. Bu müze Tayfun Talipoğlu'nun daktilolarından oluşan bir müze. Ve ilgi de çekiyor, yıllık 100 bini geçen bir izleyicisi var. Daha da gelişerek devam edecek. Bu bölge aynı zamanda farklı bir fonksiyona da kavuşacak. Zamanı gelecek önümüzdeki dönem, bunu gerçekleştireceğiz. Ben insanların ölmeden böyle bir onurlandırmayı yaşamasının önemli olduğunu düşünüyorum. Allah, yattığı yerde dinlendirsin diyorum” dedi.

EŞİTLİK VE ADALETE ÖNEM VERİRDİ

Törende konuşan Talipoğlu'nun oğlu Candaş Talipoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ederek, “Gerçekten değerli bulduğumuz sanatçılara, toplum kanaat önderlerine ve bu ülke için çaba sarf eden herkese yaşamlarında da böyle bir imkan, böyle bir anılma, müze imkanı sunulması çok ayrı bir özelliktir. Çok da görünen bir şey değil. Babamı yaşatması için 7 senedir bize vermiş olduğu desteklerden dolayı da Kazım Kurt’a, hem Odunpazarı halkına hem de turistlerimize teşekkür etmek isterim. Bilirsiniz, babamın yola çıkışı eşitlik, adalet ve ihtiyacı olan yerlerde köylerden başlamak üzere gelişim amacıyla idi. Normalde işine çok siyaset karıştırmazdı. Tabii ki son zamanlarda karıştırmak zorunda kaldı. Ben de bunu pek bir yerde konuşmuyorum ama bahsettiğim şeyler hep eşitlik, kalkınma, ayrıştırmadan gelişmeye öncülük verme olduğu için Odunpazarı’nın bunu konuşabileceğim en doğru yer olduğunu düşünüyorum. Bir kez daha burada olduğu için herkese çok teşekkür ediyorum. Şöyle güzel bir sözle bitireyim; hep birlikte daha güzele” şeklinde konuştu.

Kaynak: Berivan Halis