Tepebaşı’nda vergi ödeme kolaylığı

Videoyu Aç Tepebaşı’nda vergi ödeme kolaylığı
A
a

Tepebaşı Belediyesi, düzenlediği yeni vergi sisteminde vatandaşların merkez binaya gelmeden, borçlarını ödeyebilmelerine olanak sağlıyor.

Yapılan açıklamaya göre; Kasım ayı vergi dönemi için çeşitli düzenlemeler yapıldı. Vatandaşlar artık, 2014 ve varsa geçmiş yıllara ait emlak vergilerini Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası’na gelmeden ödeyebiliyorlar. Kentin dört büyük alışveriş merkezi ile otogar ve belde evlerinin bazılarında bulunan kiosk cihazlarından, belediyeye ait tüm ödemeler, T.C. kimlik numarası veya sicil numarası kullanılarak ödenebiliyor. Kredi kartı ile güvenli ve hızlı bir şekilde yapılan ödeme sonunda ekranda borcun ödendiği teyidini alacak vatandaşların e-posta adreslerine makbuz gönderiliyor. Tepebaşı sakinleri vergilerini öderken Mobil Vezne Tahsilat Aracı ile artık mahallelerinde de vergilerini ödeyebiliyorlar. Hazırlanan program dahilinde her gün başka bir mahallede mobil vezne hizmeti yürüten ekipler, Kasım ayı boyunca hizmet verecekler. Vatandaşlar 444 44 26 nolu Mavi Masa birimini arayarak veya bağlı bulundukları muhtarlıklardan mobil hizmet aracının hangi gün mahallelerinde olacağını öğrenebiliyorlar.
Öte yandan, Mali Hizmetler Müdürlüğüne bağlı vezneler vergi ödemeleri için hafta sonunda da mesai yapacak. Yine yurttaşların, Özdilek Sanat Merkezi’nde hafta içi mesai saatlerinde, NEO AVM’de pazar günleri 10:30-20:00 ve ESPARK AVM’de cumartesi ve pazar günleri 10:30-20:00 saatleri arasında ödeme yapmaları mümkün olacak. (HM)
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi