Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü ve Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle IPARD III Programı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda IPARD III Programı hakkında ayrıntılı bilgiler aktarıldı. Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda TKDK Kütahya İl Koordinatörü Dr. Birsel Karaaslan’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıya Tavşanlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüdavi Efe, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, Tavşanlı Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın, Meclis Üyesi Özlem Yenilmez, Tavşanlı Kadın Girişimciler Kurulu ve Tavşanlı Genç Girişimciler Kurulu ile üretici ve yatırımcı firmalar katıldı.

Toplantıda, IPARD III Programı’nın amacı ve hedefleri, Desteklenen sektörler ve yatırım alanları, Hibe oranları ve başvuru şartları genel hatları ile anlatıldı.

Altıntaş Zafer OSB’de imar planı ve jeolojik-jeoteknik etüt ihalesi yapıldı Altıntaş Zafer OSB’de imar planı ve jeolojik-jeoteknik etüt ihalesi yapıldı

Toplantıya 100’den fazla üretici ve yatırımcı firma katıldı. Katılımcılar, IPARD III Programı hakkında detaylı bilgi edinme imkanı buldular.

Kaynak: İHA