UÇMAYI ÖĞRETECEKLER

Videoyu Aç UÇMAYI ÖĞRETECEKLER
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, havacılığa meraklı ortaokul öğrencilerine “uçmayı” öğretecek bir proje başarısına imza attı.


Yürütücülüğünü Prof. Dr. Ender Gerede’nin yaptığı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi, onaylanarak geleceğin havacılarını yetiştirmek üzere start verdi. Proje kapsamında Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü etrafındaki 3 ortaokulun 7. Sınıflarından 120 öğrenciye geleceğin pilotu olmaları için tamamı gözlem, deney ve deneyimleme üzerine kurgulu etkinlikler düzenlenecek. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Üniversitesi’nin de paydaş olarak yer aldığı proje; öğrencilerin Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (Science, Technology, Engineering, Mathematics – STEM) yaklaşımı çerçevesinde hazırlanan deneylere katılımını, köpük yapraklardan planör yapmayı ve uçurmayı öğrenmeleri gibi etkileşimli aşamalardan oluşuyor.
Proje yürütücüsü Prof. Dr. Ender Gerede, ülkemizin yarınında rol alacak çocuk ve gençlerin, katılacağı her türlü havacılık faaliyetinin ulusal ekonomiye, toplumsal refaha ve bilimsel birikime önemli katkı sağlayacağını belirtti. Son 100 yıldaki pek çok bilimsel gelişmenin, havacılık faaliyetlerindeki etkinlik ve verimlilik arayışından kaynaklandığını da vurgulayan Prof. Dr. Gerede, projenin yürütüleceği Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin aynı anda 5 farklı bölümde havacılık eğitimi veren Türkiye’nin ilk ve en eski okulu olduğunun da sözlerine ekledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi