ÜRETİCİLERİMİZE NEFES ALDIRDIK!

Videoyu Aç ÜRETİCİLERİMİZE NEFES ALDIRDIK!
A
a

İpek böcekçiliğini tekrar canlandırmak için önemli çalışmalara imza atan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üreticilere destek olan Büyükşehir Belediyesi, dut çeliklerinin üretimine kendi üretim tesislerinde devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kırsal kalkınma projeleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla hayata geçen ve bugüne dek yüz binlerce dut fidanını üreticiyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, dut çelik üretimine de hız kesmeden devam ediyor. Ekonomik olarak zor günler yaşayan üreticiye ek gelir sağlayan ve kooperatifçiliği tekrar canlandıran proje sayesinde desteklerden faydalanan üreticiler eski günlerdeki gibi dut bahçeleri açarak bu bahçelerden ek gelirler elde  ediyor.
TEKRAR HATIRLATTIK
Bu yıl dağıtılmak üzere Büyükşehir Belediyesi'nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı üretim tesisinde çelik üretiminin devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükerşen “Şehrin kaybolan değerlerinden birisi de ipek böcekçiliğiydi. Zamanında üreticimiz bu işten güzel gelirler elde ederken, baktık ki klasik tarıma yönelmiş, hemen harekete geçtik. Belediye olarak bu konuya hassas yaklaşarak üreticimize bu değerimizi tekrar hatırlatmak istedik. Bu yüzden de İpek Böcekçiliği Geliştirme Projemiz ile bugüne dek yüz binlerce dut fidanını üreticilerle buluşturduk. Üstelik bunu yalnızca Eskişehirli üreticilerimize değil, Türkiye’nin dört bir yanındaki üreticiler için gerçekleştirdik” dedi.
80 BİN DUR ÇELİĞİ HAZIR
Ülke genelinde yaptıkları destekler hakkında örnek veren Büyükerşen, “Yakın zamandan örnek vermek gerekirse Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek ile görüşerek Antalyalı üreticilerimiz kısa süre önce Eskişehir'den gönderdiğimiz dut fidanlarına ulaştılar. Koza Birliği aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla üreticimize ekonomik olarak biraz olsa da nefes aldırdığımızı düşünüyorum. Ekiplerimiz bir taraftan da kendi üretim tesisimizde dut çeliklerinin de üretimine devam ediyor. Bu yıl için 80 bin dut çeliğini hazır hale getiriyoruz. Bu çeliklerimizin de bereketinin bol olmasını, üreticilerimize güzel gelirler sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi