ÜRETİCİNİN YARALARI SARILMADI

Videoyu Aç ÜRETİCİNİN YARALARI SARILMADI
A
a

Sarıcakaya, Mihalgazi ve Alpagut bölgesinde üreticileri ziyaret eden CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Dolu ve sel felaketi sonrası henüz yaralarını saramamış durumda” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Haziran ve Ağustos ayı içinde yağan yoğun yağış ve dolu sebebiyle büyük zarar gören seralarda inceleme yaparak üreticiden bilgi aldı.
KULAK VERİN
“İç Anadolu’nun Çukurova’sı Mihalgazi, Sarıcakaya vadisinde yapılan üretim Türkiye’nin önemli bir bölümünün meyve ve sebze ihtiyacını karşılıyor. Yüksek girdi maliyetleri ile üretim yapmakta zorlanan üreticilerimiz geçtiğimiz aylarda bölgede yaşanan yoğun yağış, dolu ve sel felaketi sonrası henüz yaralarını saramamış durumda. Yetkililer tarafından verilen sözler henüz yerine getirilmemiş ve üreticimiz yalnız bırakılmış” diyen Süllü “Domates seralardan ortalama 50 kuruşa çıkıyor pazarda fiyatlar el yakıyor. Mazot ve elektrik faturaları ile boğuşan üretici destek ödemelerini zamanında alamıyor. Bu sorunlarla boğuşan üreticimizi vuran doğal afetler sonrasında zararı yansıtmayan sigorta tespitleri, düşük ve geç gelen sigorta ödemeleri yaraları sarmıyor. Ziyaretlerimizde gördük ki üretici son felaket sonrası seralarını yenileyememiş durumda. İktidar ve yetkili kurumlar üreticinin sesine kulak vermeli” ifadelerini kullandı.
YERİNDE İNCELEDİ
CHP’li Süllü daha sonra sel felaketinin en ağır şekilde yaşandığı yerlerden biri olan İğdir Mahallesinde incelemelerde bulundu. İğdir Muhtarı Şevket Akgül’den bilgi alan Süllü bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek yeni bir felaket yaşanmaması için ilgili kurumların önlemlerini derhal alması gerektiğini belirterek sürecin takipçisi olacaklarını söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi