Uzağa gitmeyin

Videoyu Aç Uzağa gitmeyin
A
a

Covid-19 normalleşeme takviminde AVM, kuaför ve berberlerin açılma sürecini değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, “Temel ihtiyaçlarımızı insan yoğunluğu olmayan ve evimize en yakın işletmelerden karşılamalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanın bu açıklamasından sonra Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, mekanlar açılırsa da uzaklara gitmeden yakın çevresinden ihtiyaçlarını gidermesi gerektiği yönde tavsiyelerde bulundu. Başkan Bakal konuyla ilgili olarak, “Covid-19 ile yaşamayı öğrenmemiz gereken bu süreçte yapılması gereken kapalı, insan yoğunluğunun fazla olduğu ve fiziksel mesafenin ihlal edilme ihtimalinin yüksek olduğu ortamlarda uzak durmak olmalıdır” dedi.
Başkan Bakal konuşmasını söyle devam etti; “Alışveriş yaptığımız ortamlar evimize ne kadar uzaksa, insan yoğunluğu ne kadar fazlaysa, fiziksel mesafe ihlali ne kadar çoksa ve kapalı ortamda bulunduğumuz süre ne kadar uzunsa Covid-19'un bulaşma ihtimali o kadar yüksek olacaktır. Temel ihtiyaçlarımızı insan yoğunluğu olmayan evimize en yakın ve alışverişten sonra en kısa sürede açık havaya çıkabileceğimiz işletmelerden karşılamaya dikkat ve özen göstermeliyiz.” İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi