Uzaktan eğitimde engeller aşılacak

Videoyu Aç Uzaktan eğitimde engeller aşılacak
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 7 ülkeden 8 ortak kurumla birlikte yürütülen “İşitme Engellilere Uyarlanan Model” KA226 projesi tanıtım toplantısı Öğretmenevinde gerçekleşti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu’nun proje ortağı olarak yer aldığı Erasmus+ Programı Ana Eylem 2: Dijital Eğitime Hazırlık İçin Ortaklıklar kapsamındaki “İşitme Engellilere Uyarlanan Model” KA226 projesi tanıtım toplantısı Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Özcan, Burhanettin Elçi ve Fikret Erdel, özel eğitim okulları okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.
 ORTAK PROJE
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt projenin 216 bin 815 Avroluk toplam bütçesi ile Türkiye’den İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu ve Letonya, Romanya, Litvanya, Slovenya, İtalya, İspanya’dan eğitim kurumları ve STK’ların ortaklığında gerçekleştirileceğini söyledi. Proje tanıtım videosunun izlenmesinin ardından, proje ortağımız Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu öğretmenleri Bülent Duru ve Uğur Çotuk tarafındanproje tanıtım sunumları yapıldı.
 FARKINDALIK YARATACAK
İşitme engelli öğrencilere en iyi şartlarda ve kalitede uzaktan matematik eğitimi sunarakakranları gibi matematik becerilerini geliştirmelerini sağlamayı hedeflediklerini belirten İl Müdürü Cırıt, “Proje
ile kurulacak geniş ortaklık ağları sayesinde konu ile ilgili Avrupa çapında ortak bir ürün ortaya konulması ve tüm eğitim paydaşlarında farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır” dedi.
BÜTÇE 40 BİN AVRO
Haziran 2021’de başlayan projenin Haziran 2023’te sona ereceği belirtilerek, toplam bütçesinin 216 bin 815 Avro olduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü bütçesi ise 40 bin Avro olduğu belirtildi. EMRE GÜZEL
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi