VELİLERDEN TACİZCİ ÖĞRETMEN TEPKİSİ

Videoyu Aç VELİLERDEN TACİZCİ ÖĞRETMEN TEPKİSİ
A
a

Sınıf öğretmeni tarafından iki kız çocuğunun elle taciz edildiği iddia edilen Meserret İnel İlkokulu’nun velileri yaşanan olayla ilgili inceleme yapmak için dün okula gelen İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’e tepki gösterdi.

Meserret İnel İlkokulu’nda iki kız çocuğuna taciz iddiasıyla gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan öğretmen T.M. ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, yargıya güvenmek gerektiğini söyledi.İl Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen, öğretmenin tutuklanmasının ardından okula giderek yetkililerle görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özen, kendilerinin olayın çocuklar tarafında olduğunu kaydetti. Yargıya taşınan olaya ilişkin yargının kararına güvenmek gerektiğini ifade eden Necmi Özen, “Böyle bir üzücü olay var. Bize de bu bilgi ulaştı, biz de disiplin soruşturmasını başlattık. Adli merciler de konuyu inceliyor biliyorsunuz. Burası binden fazla öğrencisi olan, yüzden fazla çalışanı olan bir okul. Biz Eskişehir’de 130 bin öğrencisi olan 10 bin çalışanı olan bir kurumuz. Hiçbir arkadaşımızın böyle bir olaya karışmasını elbette arzu etmeyiz. Ama böyle bir iddia var, bu iddianın araştırılması lazım. Bir yanlış anlama mıdır, fiili bir durum mudur, adli merciler bunun gereğini yapacaktır muhakkak. Biz olayın çocuklar tarafındayız” dedi.

“REHBERLİK ÖNCE ÖĞRETMENİN PSİKOLOJİSİNİ ARAŞTIRSIN”

Tutuklanan öğretmen ile ilgili geçtiğimiz sene de taciz iddiasıyla soruşturma geçirdiği iddialarına yanıt veren Özen, “Olay o zaman savcılığa da intikal etmişti ama herhangi bir bulgu olmadığı için olay sübuta ermedi. Aynı öğretmenimizle ilgili geçen sene böyle bir inceleme yapılmıştı. Olay disiplin soruşturması da yapılarak sübuta ermediği için kapanmıştı” ifadelerini kullandı. Bu sırada okul önünde bekleyen bir velinin Özen’in sözlerine karşılık olarak, “Bir şeyler yapılması için olayın sübuta mı ermesi gerekiyor?” diye soru sordu. Özen ise “Herkes her türlü iddiada bulunabilir. Ama bunun mutlaka bir kanıtı olması gerekir. Yani hukukta bir kural var, suçluluğu ispat edilene kadar herkes masumdur. Sonuçta bu öğretmen, çocuklarımızı teslim ediyoruz bu öğretmenimize. Ve şimdi mesela bu öğretmenimizle ilgili aynı sınıftaki velilerimiz de öğretmenlerinin çok sağduyulu, duyarlı biri olduğunu söyleyen velilerimiz de var” diye cevap verdi. Veli Öznur Sezer ise “Yargı sürecindeyken neden idare kendi inisiyatifini kullanıp, bütün velilerin huzursuz bir ortamda yaşayıp kimse zorunda değil, bu öğretmeni kendi kararınca okulda istemeyebilirdi. Böyle bir yetki verilsin istiyoruz biz. Böyle bir yetki istiyoruz biz ve Rehberlik önce öğretmenlerin psikolojisinden başlasın araştırmaya, çocuk psikolojisinden değil. Annelerden değil, babalardan değil, rehberlik önce okulundaki öğretmenden başlasın psikolojik araştırmaya, ondan sonra sonuç çıksın” şeklinde tepki gösterdi.

“İNŞALLAH ADALET YERİNİ BULUR”

Mustafa Kocabıyık ise yaşanan olaydan dolayı çocuklarını okula göndermediklerini vurgulayarak, “Madem ki bu olay vardı geçen sene neden bu öğretmenimizi neden geri hizmete almadılar ve bu öğretmenleri alırken Milli Eğitim Bakanlığı niye psikoloji testinden geçirmiyor? Bugün başka bir öğrenciye oldu yarın bizim çocuklarımıza olmayacağı ne malum? Biz bunu tüm veliler olarak dile getirmek istiyoruz, adalete de güveniyoruz. İnşallah adalet yerini bulur, kişiler hak ettiği cezayı alır. Öğrencinin psikolojisini ben düşünemiyorum. Biz bugün çocuklarımızı okula göndermedik okula, tepki için göndermedik” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi