Yardım edin!

Videoyu Aç Yardım edin!
A
a

Şanlıurfa’dan dört yıl önce Eskişehir’e yerleşen ve geçimlerini hurdacılıkla sağlayan Cimbil ailesi vatandaşlardan yardım bekliyor. 8 aylık hamile eşini ve 2 yaşındaki oğlunu şubat ayında askere gideceğinden dolayı yalnız bırakmak zorunda olduğunu belirten Ferdi Cimbil, “Bize yardım edin” dedi.


4 yıl önce Şanlıurfa’dan ilimize yerleşen Cimbil ailesi, zor durumda olduklarını ve yardım beklediklerini söyledi.
ASKERE GİDECEĞİM
Geçimlerini hurdacılık yaparak sağladığını söyleyen Ferdi Cimbil,  “Hurdacılıkla geçiniyorum. Hurdacılıkla da evime bakmak zor oluyor. Çocuğun bezini yetiştiremiyorum. Günlük 25-30 lira kazanıyorum. Eve ekmek çocuğa bez alabiliyorum. Şubatta askere gideceğim. Ailem bu halde tek kalacak. Herhangi bir gelirleri de yok. O nedenle buradan halkımıza sesleniyorum bize yardım etsinler.  Ailem de burada. Ailemden de destek göremiyorum. Eşimi kaçırarak evlendiğim için destek vermiyorlar. Zaten onları da durumu iyi değil. Kardeşim engelli onun maaşıyla geçiniyorlar” diye konuştu.
AÇ KALIYORUZ
Eşi ve 8 aylık hamile olan Belkıs Cimbil, “Eşim askere gidince yalnız kalacağım. Kayınbabam destek çıkmıyor. Bir buçuk ay sonra doğum yapacağım. Burada yeri geliyor aç kalıyorum, bebeğime ilacını da aç karnına veriyorum. Bebeğimin sera hastalığından şüpheleniyor doktorlar. Ben de halkımızdan destek istiyorum. Lütfen bize yardım edin” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi