Yaş sınırı Olmamalı

Videoyu Aç Yaş sınırı Olmamalı
A
a

40 yaş üstü avukatlar için gelen aşı önceliği ile ilgili konuşan Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, “Biz isterdik ki bütün meslektaşlarımızın aşılanmaya tabi tutulması. Yaş sınırı olmadan tüm meslektaşlarımızın aşılanmasını istiyoruz bir an önce” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
40 yaş üstü avukatlara tanınan aşı önceliği ile ilgili konuşan Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, 40 yaş üstü avukat sayısının 40 bin civarında olduğuna dikkat çekerek, yaş sınırı uygulanmadan 160 bin avukatın tamamına aşı yapılması gerektiğini ifade etti. Elagöz, “40 yaş üstü avukatlara aşı önceliği getirildi. Biz bu konudan gece yarısı itibariyle haberdar olduk. 40 yaş üstü meslektaşlarımızın aşılanmasına başlandı bugün itibariyle. Ancak bu yeterli mi? Değil. Çünkü Türkiye’de şu an itibariyle yaklaşık 160 bin civarında avukat meslektaşımız var. Şu anda 40 yaş üstü meslektaş sayısına baktığımızda yaklaşık 40 bin civarında bir meslektaşa tekabül ediyor bu getirilen aşılama ile ilgili yaş sınırı. Bu da meslektaşlarımızın yaklaşık dörtte birine tekabül ediyor” diye konuştu.
Avukatlar Görevinin Başında
Kapanma sürecinde avukatların hala çalıştığını belirten Elagöz, “Biz her zaman şunu söyledik: Biz adli teşkilatın bir parçasıyız. Hakimlere, savcılara daha önceki dönemde aşılama yapıldı. Bütün adliye personeline aşılama yapıldı. Ancak avukatlara bu güne kadar aşılama yapılmadı. Bununla ilgili Adalet Bakanlığı’ndan randevu talebimiz olmuştu. Ama bu kapanma girdiği için bu talep yerine getirilemedi. Dün gece yarısı da 40 yaş üstü meslektaşlarımızın aşılanmasına yönelik bize bilgi geldi. Bundan sonraki süreçte de 40 yaş ve altı meslektaşlarımızın aşılanması için görüşmelerin devam ettiği iletildi. Biz isterdik ki bütün meslektaşlarımızın aşılanmaya tabi tutulması. Çünkü Eskişehir Barosu nezdinde benim üç bin meslektaşım Covid’e yakalandı ve hala hastanelerde tedavisi devam eden meslektaşlarımız var. Mesele 40 yaş ve üstü değil. Bütün avukatlar görevi gereği adliyede. Şu anda tam kapanma olmasına rağmen avukatlar görevlerinin başında. Çünkü yargılama süreci hala devam ediyor. Sadece duruşmalar ertelendi. Dava açma, icra takipleri, soruşturma aşamaları hala devam ediyor. Bu yüzden avukatlar hem adliye içindeki personelle hem yurttaşla gün içerisinde karşı karşıya kalıyor. Bu yüzden yaş sınırı olmadan tüm meslektaşlarımızın aşılanmasını istiyoruz bir an önce” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon
guest 7 Mayıs 2021 10:22

öğretmenler, bankacılar, kargocular, küçük esnaf...

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi