Yaşlı üniversitesinde ders heyecanı başladı

Videoyu Aç Yaşlı üniversitesinde ders heyecanı başladı
A
a

Anadolu Üniversitesi bünyesinde, bu yıl ilk öğrencilerini kabul eden Tazelenme Üniversitesinde oryantasyon heyecanı yaşandı.


Ekim ayında ders başı yapmaya hazırlanan 60 yaş üstü öğrenciler için düzenlenen bilgilendirme toplantısı, Kongre Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. Toplantıda ders içerikleri, disiplin yönetmeliği ve eğitim-öğretim süreci anlatılırken eğitim verecek gönüllü öğretim üyeleri de tanıtıldı.
ÇOK GURURLUYUZ
‘Yaşlı üniversitesi’ modelinin dünyada da çeşitli örnekleri olduğunu aktaran Tazelenme Üniversitesi Eskişehir Koordinatörü Öğretim Görevlisi Dr. Emre Birinci, “Türkiye’deki yaşlı üniversitesi modelinin dünyadaki örneklerinden farkı; oralardaki gibi ciddi ücretlerin alınmaması. Temel hedef de bu hizmeti 60 yaş üstü öğrencilerimize bir sosyal sorumluluk olarak sunmak. Zorlu bir süreçti, inanılmaz bir gurur içerisindeyiz. Çünkü bu işi gerçekleştirirken çok fazla eleştiri aldık. Ama sonuçta güzel bir program ve oluşum gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz” dedi. Tazelenme Üniversitesinin ilk öğrencilerinden emekli öğretmen Ayşe Meral Tanık duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Tazelenme Üniversitesi ile sosyal medya aracılığıyla tanıştım ve koşa koşa gelerek kaydımı yaptırdım. Bu yaştan sonra karşılaşacağım şeyler bende heyecan uyandırdı.”
ÖNEMLİ PROJE
Tazelenme Üniversitesi, Türkiye’de yeni bir yaşlılık algısı oluşturulması amacıyla Akdeniz Üniversitesi bünyesinde başlayan projenin, Anadolu Üniversitesi’ndeki ilk adımları ise 11 Şubat 2019 tarihinde Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından imzalanan protokol ile atıldı. kayıt işlemlerini geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilen öğrenciler, Ekim’de ilk derslerine girecek. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi