Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçimlerde Eskişehir’de yarışacak belediye başkan adayları belli oldu. 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski Vali Kadir Çalışıcı’nın olacağı, Tepebaşı Belediye Başkan Adayının ise Tacettin Sarıoğlu olarak açıklanacağı öğrenildi.

TÜMBEL-SEN Eskişehir'den banka promosyonlarına ilişkin açıklama TÜMBEL-SEN Eskişehir'den banka promosyonlarına ilişkin açıklama

Kadir Çalışıcı kimdir?

Vali Kadir Çalışıcı Afyonkarahisar’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi Afyon’da tamamladıktan sonra 1968 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi. 1972 yılında aynı fakültenin Siyaset ve İdare Bölümü’nden mezun oldu. Seyitgazi, Bulanık, Andırın, Sarayönü, Soma, Sincan ve Balçova ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı. 1976-1977 yıllarında Soma Kaymakamı iken, lisan eğitimi ve Belçika Devlet Teşkilatı ile ilgili araştırma yapmak için bir yıl süreyle Brüksel’e gönderildi. 1989 öğretim yılında, Milli Güvenlik Akademisi’ne çağrıldı ve mezun oldu. 9 Nisan 1996 tarihinde Adıyaman Valiliği’ne, 9 Ağustos 2000 tarihinde Aksaray Valiliği’ne, 1 Aralık 2003 tarih ve 2003/6478 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Eskişehir Valiliği’ne atandı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi