YEREL YÖNETİM ÖDÜLLERİNE ESKİŞEHİR DAMGASI

Videoyu Aç YEREL YÖNETİM ÖDÜLLERİNE ESKİŞEHİR DAMGASI
A
a

Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri 11. yılında sahiplerini buldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda farklı kategorilerde ödüllerin teslim edildiği gecede Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İpek Böcekçiliği Projesi ve Akıllı Durak Yolcu Bilgilendirme Sistemi ile ödüle layık görüldü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ödül töreni öncesi konuşan ve Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetimler Ödülleri hakkında bilgiler veren Özel Kalem Dergisi Kurucusu Erengül Bilenser, bu yarışmanın yerel yönetimlerin Oscar’ı olduğunu ifade etti. Bilenser yaptığı konuşmada 11 yılda 300'e yakın belediyeye ödüller verdiklerini ve bu ödülü en çok kazanan belediye başkanlarının 9 kez olmak üzere Yılmaz Büyükerşen ve Aziz Kocaoğlu olduğunu belirtti.
CESARETLENDİRİYOR
“Bu başarılar yalnızca şahsımın değil, tüm ekibimizin başarısıdır” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “Ayrıca yeniliğe açık, her zaman daha iyisini arzu eden Eskişehirliler de bizleri her zaman yeni projeler üretme konusunda cesaretlendirmektedir. Hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştıran Akıllı Durak Projemiz de çok önemli elbette ancak benim için asıl değerli olan kırsalda zor günler geçiren köylümüze, üreticimize nefes olduğuna inandığım tarımsal kalkınma projelerimiz” diye konuştu.
YENİDEN CAN VERDİK
Büyükerşen sözlerine şu şekilde devam etti: “Bunlardan birisi de İpek Böcekçiliği Projemizdi. Eskişehir'de unutulmaya yüz tutmuş ipek böcekçiliğine yeniden can verdiğimize inanıyorum. Kırsal kalkınma konusunda yerel yönetimler olarak gerçekten önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bunların devamının geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bu ülkenin kurtuluşu üretimden geçiyor” diye konuştu. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi