YOL GENİŞLETİLSİN KAZALAR BİTSİN!

Videoyu Aç YOL GENİŞLETİLSİN KAZALAR BİTSİN!
A
a

Seyitgazi Kırka Yolu üzerinde bulunan Zümrüt Caddesi’nin bir an önce genişletilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Çok yoğun bir yer. Günde iki, üç tane kaza oluyor. Çözüm bekliyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Seyitgazi Kırka Yolu üzerinde bulunan Zümrüt Caddesi ile ilgili taleplerini dile getiren vatandaşlar, çok sık kazaların yaşandığını, bu sebeple de yolun genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Haftada ortalama üç, beş tane kazaya şahit olduğunu belirten Mustafa Erseçen, “Burada ikamet ediyorum. Haftalık ortalama üç, beş tane maddi ve can kayıplı kazalara şahit oluyorum. Burası Eskişehir’in hemen hemen en yoğun noktalarından bir tanesi. Burada Kalabak Su arabalarının giriş çıkışları, vatandaştan buraya su almaya gelip gidenler, mezarlık trafiğinin yoğunluğu Ihlamurkent’in giriş çıkış yoğunlukları burada inanılmaz bir trafik yoğunluğu oluşturuyor. Yolun fiziki şartları kesinlikle üç, dört noktada kaza yapmaya müsait. Bu yolun normal plandaki genişliği 30 metre. Ancak şu anda kullanılan yol 12 metre civarında. Bu yolun bir an önce genişletilmesini, bu kazaların önüne geçilmesini istiyoruz. 800 metre bir yolun genişletilmesi gerekiyor. Ben defalarca müracaat ettim ama bir sonuç çıkmadı” diye konuştu.
GÜNDE İKİ, ÜÇ KAZA
Kalabak Su dağıtıcısı Hasan Gökmen ise, “Ben burada çalışıyorum ve günde iki, üç kazaya şahit oluyorum bazen. Bu yolun yapılmasını rica ediyorum. Giriş çıkış yaparken sakalar zorlanıyor. Hem yukarısı hem burası. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi. Diğer bir sürücü Burhan Dağlı,  “Yolun dar olması, sürekli kazaların yaşanması can sıkıcı. Hem de araçların giriş çıkışına bayağı engel. Yol mezarlığa gittiği için çok yoğun da oluyor. Kazaların yaşandığı sıkıntılı bir bölge. Yolun genişletilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi