Yüksek zamları Kabul etmiyoruz

Videoyu Aç Yüksek zamları Kabul etmiyoruz
A
a

Şehir içi ulaşıma ve üniversite içindeki ring hatları ile yemekhane ücretlerine yapılan zamlara tepki gösteren üniversite öğrencisi Gürkan Şahintürk, “Ulaşıma gelen bu zamları kabul etmiyoruz. Yetersiz öğüne yapılan zamlar da biz öğrencilerin yaşam koşullarına bir darbe daha vurmuştur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehir içi ulaşım ve üniversite içindeki ring hatları ile birlikte barınma ve yemekhane ücretlerine gelen zamlara tepki gösteren üniversite öğrencileri, ESPARK önünde basın açıklaması yaptı. Arka arkaya gelen zamlar nedeniyle öğrencilerin aldıkları bursla geçinmesinin mümkün olmadığını ifade eden öğrenciler, zamların geri alınması talebinde bulundu.
YEMEKHANE ZAMLARINI
KABUL ETMİYORUZ
Üniversiteleri yemekhanesine gelen zamlara tepki gösteren Gürkan Şahintürk, “Tramvay zammının yanı sıra üniversite ring ücretlerine de yüzde yüzlük bir zam yapıldı. Biz gençler, birçok ihtiyacımızı dahi karşılamakta zorlanırken en temel haklarımızdan olan ulaşıma gelen bu zamları kabul etmiyoruz!Osmangazi Üniversitesi yemekhanesi öğün ücreti iki buçuk liradan üç buçuk liraya, Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde ise öğün ücreti bir lira yirmi beş kuruştan iki buçuk liraya bahar döneminde de iki buçuk liradan üç liraya yükseltilmiştir. Zorlaşan ekonomik koşullar yetmezmiş gibi verilen yetersiz öğüne yapılan zamlar biz öğrencilerin yaşam koşullarına bir darbe daha vurmuştur. Üniversite öğrencileri olarak yapılan yemekhane zamlarını kabul etmiyoruz. Bizlere sunduğunuz geleceksizliği kabul etmiyoruz! Laik ve bilimsel eğitime karşı oluşturulmak istenen zihniyeti kabul etmiyoruz! Ulaşım ücretlerine yapılan zamları kabul etmiyoruz! Barınma ücretlerine yapılan zamları kabul etmiyoruz! Yemekhane ücretlerine yapılan zamları kabul etmiyoruz!” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ


 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir