Zararlar bir an önce karşılansın

Videoyu Aç Zararlar bir an önce karşılansın
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de etkili olan yağmurdan zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Çakırözer, “Selden etkilenen çiftçilerimizin ortaya çıkan zararı bir an önce araştırılmalı, zarar karşılanarak, çiftçimize ekonomik destek sağlanmalıdır” dedi.

CHP’li Çakırözer, Seyitgazi ve Odunpazarı ilçelerinde etkili olan dolu yağışının ardından tarlaları zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dedi. Yahnikapan, Kalkanlı ve Aksaklı Mahallelerinde çiftçilerle bir araya gelen Çakırözer,  yağışlar sonrasında büyük zarar gören çiftçinin zararlarının karşılanmasını istedi.
YÜZDE 100 HASAR VAR
Çakırözer, Sarıcakaya, Seyitgazi ve Odunpazarı ilçelerine bağlı İğdir, Kapıkaya, Aksaklı, Kalkanlı, Yahnikapan, Kıravdan, Yenikent mahallelerindeki üretici ve çiftçilerin büyük zarar gördüğünü belirterek, bölgede yaşanan sel felaketinin evlere kadar ulaştığını söyledi. Çakırözer; arpa, buğday ve mısır gibi tarım ürünlerinde yüzde 100’e varan hasar tespiti yapıldığını ifade ederek, “Tarım ürünlerinde girdi fiyatları zaten çiftçinin boynunu bükmüş durumda. Zor şartlar altında üretim yapmaya çalışan çiftçiyi bir de yağışlar vurdu” dedi.
BİRLİKTE ÖDEYECEĞİZ
“Şimdi çiftçinin bir yıllık emeği heba oldu” diyen Çakırözer, şu ifadeleri kullandı: “Yeniden ekim yapmak istese tohumu, gübresi, mazotu, ilacı borç üstüne borç katlayacak. Bu afetin bedelini sadece çiftçi değil, bizler de ödeyeceğiz. Tarlalarda, seralarda ekili olan o mahsulleri tüketecek olan bizleriz. Çiftçinin yaşadığı bu felaketin bedelini bizler hep birlikte yaşayacağız. Selden etkilenen çiftçilerimizin ortaya çıkan zararı bir an önce araştırılmalı, zarar karşılanarak, çiftçimize ekonomik destek sağlanmalıdır. Milletvekillerimiz ile birlikte Meclis’te bunun takipçisi olacağız.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi