23 NİKAH KIYILDI

Videoyu Aç 23 NİKAH  KIYILDI
A
a

Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler kapsamında bir süredir kısıtlama getirilen nikah salonları dün itibariyle yeniden açıldı. Eskişehir’in üç merkez belediyesinde 15 Haziran tarihinde toplam 23 nikah kıyılırken, nikahlarda hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.


Koronavirüsle mücadele sürecinde kısıtlama getirilen nikah salonları nedeniyle kimileri nikahlarını iptal etti, kimileri ise erteledi. Ülkemizde normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber dün itibariyle nikah salonları açılarak, nikahlar kıyılmaya başlandı. Alışılagelmişten farklı olarak gerçekleştirilen nikahlarda gelin ve damat dahil törene katılan herkes maske taktı. Girişte ateşleri ölçülen davetliler, dezenfektan kullandıktan sonra salona girebildi. Sınırlı sayıda misafirin bulunduğu nikahta, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde dizayn edilen sandalyelerde oturuldu.
TESADÜFEN OLDU
Koronavirüs nedeniyle daha önce kıymayı planladıkları nikahlarını 15 Haziran tarihine erteleyen Sultan ve Harun Gürsoy çifti, nikah salonlarının açılmasıyla birlikte ilk nikahları kıyılan kişilerden oldu. Sultan Gürsoy, “Bu günü aslında daha önce planlamamıştık, bizim nikahımız Nisan’daydı. Covid-19’dan dolayı ileri tarihe atmamız gerekiyordu. 15’ine attık ve tesadüfen de oldu. Mutluyuz, heyecanlıyız daha ne diyebilirim ki çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Harun Gürsoy ise, “Gayet heyecanlıyız ve bugünü de bekliyorduk uzun bir süredir. Covid-19’dan dolayı ertelememiz gerekti, çok şükür bugün gelebildik buraya şimdi ailemizle birlikte içeri girip nikahımızı kıyacağız. İnşallah artık düğüne normalleşme devam edecek. Düğünümüz 30 Ağustos’ta olacak, duruma göre biraz daha ertelenebilir. Umarım herkes evinde kalır, kurallara uyar bu sayede biz de rahat bir şekilde düğün yapabiliriz” şeklinde konuştu.
TELEFONLAR İLE
CANLI YAYIN
Nikahta davetliler ile gelin ve damadın toplu fotoğraf çekilmesine izin verilmedi. Gelin ile damat sadece fotoğraf çekiminde maskelerini çıkarabildi. Misafirler ise nikaha katılamayan yakınları için sosyal medya platformlarından canlı yayın yaparak bu özel anları ve mutluluklarını paylaştı. Öte yandan 15 Haziran tarihinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı nikah salonlarında 2, Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı nikah salonlarında 12, Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı nikah salonlarında ise 9 nikah kıyıldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi