52 yılını ilmik ilmik nakşetti

Videoyu Aç 52 yılını ilmik ilmik nakşetti
A
a

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde 52 yıl önce Türk El Sanatları Nakış Öğretmeni olarak başlayan ve binlerce ürünü ilmik ilmik işleyip yüzlerce öğrenci yetiştiren 78 yaşında Gönül Mazlumoğlu, 25 yılın ardından geldiği okulda yeniden tezgâhının başına geçti.


Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsüne 1967 yılında Türk El Sanatları Nakış Öğretmeni olarak başlayan Gönül Mazlumoğlu, 26 yıl binlerce ürün işlerken, yüzlerce de öğrenci yetiştirdi. Ardından ailevi sebeplerden dolayı İstanbul’a giden Mazlumoğlu, öğretmenliğine ve işlemelerine burada devam etti. Eskişehir Olgunlaşma Enstitü Müdürü Durna Gülşen’in daveti ile 25 yılın ardından emek verdiği okula gelen Mazlumoğlu, yıllarca işleme yaptığı tezgâhının başına yeniden geçti. Aynı okulda bir günlükte olsa tezgâhının başına geçen ve yeni öğrencilerle işleme yapan Mazlumoğlu, duygulu dakikalar yaşadı.
ÇOK MUTLU OLDUM
Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde 26 yıl 3 ay çalıştığını belirten 78 yaşındaki Gönül Mazlumoğlu, “Sonra İstanbul Beylerbeyi Olgunlaşma Enstitüsü’ne tayin istedim ve oraya gittim. 25 yıl sonra eski okuluma gelmiş oluyorum. Okula geldiğim zaman çok duygulandım. Çalışmalarımı gördüm, arkadaşları kutladım. Öğrencilerimi gördüm şu anda usta öğretici olarak çalışıyorlar. Bu bana çok mutluluk verdi. Onların bunca sene sonra beni tanımaları beni çok mutlu etti. Onlar 16-17 yaşlarında öğrencilerimdi. Şimdi babaanne, anneanne olmuşlar ve usta öğretici olarak çalışıyorlar” dedi. 
ÇOK DEĞERLİLER
Geçmiş yıllarda okulda görev yapan öğretmeleri okula davet ettiklerini belirten Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Durna Gülşen ise, yapılan ziyaretten dolayı mutluk olduklarını dile getirdi. 
Okula geçmiş yıllarda emek vermiş ve başarılı işler yapmış öğretmelerden feyz almak istediklerini dile getiren Gülşen, “O kadar değerliler, o kadar kıymetliler ki oturuşları, kalkışları, duruşları biz onları seyrettik. Kendileriyle birlikte olmaktan çok mutlu olduk. Gönül hocamızla okulumuzu gezdik bizi şereflendirdi. Zaten dikkatli bakıldığı zaman kendisinde bir olgunlaşma enstitüsü asaleti var. Kendisini örnek almak istiyoruz. Büyüklerimizi bu okula davet edip onlara bakarak buradaki öğretmen arkadaşlarımızla bir araya getirip onlar örnek almak istiyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi