ANTİKA PAZARI AÇILDI

Videoyu Aç ANTİKA PAZARI AÇILDI
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, antika eşyaların satışının yapılacağı ‘Antika Nostalji Günleri’nin açılış törenine katıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Antikacılar Koleksiyonerler ve Sahaflar Derneği tarafından açılan ‘Antika Nostalji Günleri’ne katıldı.
ANORMAL ARTIŞ
Espark AVM yanındaki açık otopark alanında açılan antika pazarını gezen Başkan Ataç’a Eskişehir Antikacılar Koleksiyonerler ve Sahaflar Derneği Başkanı Güner Değirmenci eşlik etti. Başkan Ataç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte satış tezgahlarını inceledi. Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Ataç, ilk olarak koronavirüse karşı uyarılarda bulundu. Başkan Ataç, “Sözlerime başlamadan önce sosyal mesafe kuralına uymamızı hatırlatmak istiyorum. Çok dikkatli olalım. Son 2-3 gündür Türkiye’nin her yerinde anormal bir artış var” dedi.
İLK KEZ YAPILIYOR
Antikanın çok önemli bir şey olduğunu söyleyen Ataç, “Antikayla eskiyi karıştırmayalım. Satıcılar da müşterisini bilgilendirmeli. Tarihi, sanatsal el emeğini ve kültürel değerleri olan bir obje veya bir eşyadır antika. Antikacı ise bilgili, deneyimli, görgülü ve dürüst olan kişidir. O açıdan Eskişehir’imizde ilk defa böyle büyük bir antika pazarı açılıyor. Kentimiz bugün Türkiye’de gözde olan şehirlerinden bir tanesidir. Herkes Eskişehir’e gelip yaşamak istiyor. Kentimizin kıymetini, değerini bilerek geliştirmeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı.
KURDELE KESİLDİ
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve Başkan Ataç Eskişehir’in yanı sıra çeşitli illerden organizasyona katılan antikacılara iyi satışlar diledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi