Atlı terapinin merkezi

Videoyu Aç Atlı terapinin merkezi
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mahmudiye Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde hazırlanan ve hibe almaya hak kazanan 380 bin Euro’luk proje ile kurulan atlı terapi merkezinde tedavi görecek özel kişiler sağlığına kavuşacak.


Mahmudiye Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından özel vatandaşların tedavileri için hazırlanan proje 380 bin Euroluk hibe aldı. Alınan hibe ile ESOGÜ Meşelik Kampüs alanına atlı terapi alanı kuruldu. Kurulan alana Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksek Okulundan uygun atlar getirildi. Burada özel hasta vatandaşlara atlı terapi uygulanacak.

ÖZEL BİREYLER İÇİN
Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oytun Meçik, “Mahmudiye Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin önderliğinde gerçekleştirilen, daha önce de üniversitemizin duyurduğu bir Avrupa Birliği (AB) projesi kabul edildi. Bunun pek çok paydaşı var. Şehrimizin önemli kamu kurumları da dahil olmak üzere Sağlık Müdürlüğü ya da Milli Eğitim Müdürlüğü dahil olmak üzere bu merkezde özel gereksinimli bireylere yönelik atlı terapi faaliyetleri gerçekleştirilecek. Bunun için yine Sağlık Müdürlüğü’nün organize ettiği başta down sendromlu olmak üzere özel gereksinimli bireyler hasta yakınları ile birlikte bu merkeze gelip bu terapiden yararlanıyorlar” dedi.
46 AY SÜRECEK
Merkezin üniversitenin Meşelik Yerleşkesi içinde AB projesi kapsamında yer aldığı belirten Mecik, “Dolayısıyla üniversitemizin de Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinin yanında bir merkez. Bu hipoterapi sürecinin çok daha sağlıklı yürümesi açısından memnun edici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Projemiz 380 bin Euroluk milyonluk ve 46 aylık bir proje” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi