Baraja takılmayacağız

Videoyu Aç Baraja takılmayacağız
A
a

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi kendi başına hiçbir şekilde baraj problemi olmayan, güçlü bir siyasi aktör olarak seçimlere girecektir. Bütün çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fatih Erbakan, partisinin İl Kongresi öncesinde Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Yerleşkesindeki “Devrim Otomobili Müzesi”ni ziyaretinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 ERBAKAN DESTEKLEDİ
Yeniden Refah Partisi'nin Eskişehir 2. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Eskişehir'e geldiklerini belirten
Erbakan, şunları söyledi: “Burada, Devrim otomobilinin macerası diyebileceğimiz yaşananları müze yetkililerinden dinledik. Türkiye'de motor üretiminin aslında babası olarak anılabilecek zat, merhum Erbakan Hocamızdır. 1956 yılında Türkiye'nin ilk ve tek yerli ve milli fabrikası Gümüş Motoru kurmuştur. İstanbul'da ve bütün baskılara, zorluklara rağmen yılda 2 bin 500 dizel motorunu bu fabrika üretmiştir. Arkasından tabi rahmetli Erbakan Hocamız 1961 yılında Bakanlar Kurulu'na bir sunum yapmış. Bu sunumdan 3 ay sonra da Devrim otomobilinin üretilmesi kararı alınmış.” Erbakan, Türkiye'nin üretime, istihdama, katma değerli ileri teknoloji üretimi ve ihracatına yönelik adımları atması gerektiğini vurguladı.
 KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin şöyle konuştu: “Kendi partimizin ismiyle seçimlere gireceğiz. Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız. Bunun için de Türkiye genelinde en gayretli çalışmalarımızı ortaya koyuyoruz. 81 il, 920'den fazla ilçede teşkilatlanma, 250 bini aşan resmi üyemiz, 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz, pek çok ilde mahalle ve köy teşkilatlarımız, buna ilaveten hanım ve gençlik teşkilatlarımız sürekli arazide halkımızla birlikte çalışmalarına devam ediyor. İnşallah, Yeniden Refah Partisi kendi başına hiçbir şekilde baraj problemi olmayan, güçlü bir siyasi aktör olarak seçimlere
girecektir. Bütün çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Üye sayımızı da en kısa sürede 500 bine çıkarma hedefimiz var. Şu anda 250 bini geçtik, 500 bine doğru adım adım gidiyoruz.”
MOTORU İNCELEDİ
Cam kabinde sergilenen Devrim otomobilini inceleyerek direksiyonuna geçen Fatih Erbakan'a, merhum Necmettin Erbakan'ın, 1973 yılında Eskişehir Lokomotif Fabrikası gezisinde motor incelerken çekilen bir fotoğrafı hediye edildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi