Belediyelere rehber olacak

Videoyu Aç Belediyelere rehber olacak
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin pilot belediye olarak seçildiği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi, tamamlandığında belediyelere de rehber olacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi kapsamında UNDP ile Bakanlık yetkilileri Nisan ayı toplantıları için Eskişehir’e geldi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde daha önceden stratejik gelişim, ulaşım gibi konular üzerine bir araya gelen temsilciler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının da eş faydalanıcı olduğu proje kapsamında belediye şirketleri için Mart ayından sonra tekrar toplandılar. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Av. Nurten Işık, UNDP- LAR III Proje temsilcilerinden Baş Teknik Danışman Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, Uluslararası Kıdemli Uzman Akif Tunç, Yerel Kıdemli Uzman Uğur Karahan ve UNDP Proje Asistanı Ceren Özkan proje katılımcısı olarak yer aldı. Toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan ve Ali Rıza Saltık ilebelediye şirketleri ve iştiraklerinin yöneticileri katıldı. Toplantıda belediye şirket ve iştirakleri için düzenlenen yasal tavsiyeler raporu, bütçe içi işletmeler ve uygulama raporu üzerinde görüşüldü.
5 ayrı oturum ve atölye şeklinde yapılan verimli toplantıların son oturumunda tamamlanma aşamasına gelenUygulama Rehberi üzerinde son değerlendirilmeleryapıldı.
Yaklaşık 4 yıllık Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi süreci, 2022 yılı Temmuz ayında tamamlanacak. Bu proje sonucunda belediyelere, iştiraklerine faaliyet alanlarında önemli bir rehber olacak çalışma ortaya çıkacak.
Proje kapsamındaki toplantı ve çalışmalar ilerleyen günlerde de devam edecek.
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir