Binlerce kişi sağlık için pedal çevirdi

Videoyu Aç Binlerce kişi sağlık için pedal çevirdi
A
a

ETİ’nin Aktif Yaşam Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği “Sarı Bisiklet” Sosyal Sorumluluk Projesi devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

ETİ’nin sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve Türkiye’de hareketli yaşama öncülük etmek amacıyla başlattığı Sarı Bisiklet Projesi kapsamındaki ‘Eskişehir Sarı Bisiklet Etkinliği’, dün binlerce Eskişehirlinin katılımı ile gerçekleşti. ETİ Sarı Bisiklet Etkinliği’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu ve Aktif Yaşam Derneği’nin Kurucu Üyesi Mehmet Ali Çalışkan da katılarak Eskişehirlilerle birlikte pedal çevirdi.
Şehrin merkezinde belirlenen 7 km’lik parkurda bisiklete binen Eskişehirliler, gezinin ardından 3 bin metrekarelik alana kurulan bisiklet festivaline katıldı. Bisiklet kullanmayı bilmeyen büyük küçük her yaştan kişiye bisiklete binmenin öğretildiği festivalde, Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı bakım gerektiren bisikletleri tamir etti.
Sarı Bisiklet Projesi’nin tüm enerjisi ile devam ettiğini belirten ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, projeyi tasarlarken 7’den 70’e herkese dokunmayı hedeflediklerini söyledi. ETİ’nin sosyal sorumluluk anlayışına dikkat çeken Polatoğlu, “ETİ olarak, projelerimizi hayata geçirirken uzun soluklu ve sürdürülebilir projeler ile toplumun her kesimi için fayda yaratmaya özen gösteriyoruz. Sarı Bisiklet Projesi ile toplumun giderek artan önemli bir sorununun çözümüne katkıda bulunacak bir kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiğimize inanıyoruz. ‘Sağlık için hareket, hareket için bisiklet’ felsefesiyle yola çıktığımız projemizde, sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

BİSİKLETİ HERKESE
SEVDİRMEYİ
HEDEFLİYORUZ
Projenin her yıl farklı bir ilde yürütüleceğini belirten Polatoğlu, projenin detayları hakkında şu bilgileri verdi: “Gideceğimiz illerde, belirlenen ilköğretim okullarında haftanın 5 günü gerçekleşecek teorik ve pratik eğitimlerle 3 yılda 20 bin çocuğumuza ‘güvenli bisiklet sürüş eğitimi’ vereceğiz. Eskişehir’de, ilköğretim okullarında, okulların bahçesine yerleştirdiğimiz eğitim parkuru ve bilgilendirici panolar yardımıyla; beden eğitimi derslerinde eğitimleri gerçekleştirdik. Yeni eğitim dönemi ile eğitimler kaldığı yerden devam edecek ve çocuklarımızla buluşacak. Bu kapsamda, bisiklete binmeyi bilmeyen çocuklarımıza bisiklet sürmeyi öğreterek, bisiklete binmeyi bilen çocuklarımıza ise sürüş hâkimiyetlerini artıracak güvenli sürüş eğitimi veriyor, pratik uygulamalar yaptırıyoruz. Sarı Bisiklet Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerimiz de devam ediyor. Eskişehir’de belirlenen üniversite kampüslerine, ücretsiz bisiklet kiralanabilecek stantlar kurarak, öğrencilerin kampüs içindeki ulaşımlarını kolaylaştırmayı ve ‘daha hareketli’ hale gelmelerini sağladık. Yeni eğitim döneminde Osmangazi ve Anadolu Üniversitelerine sarı bisikletlerimizi yerleştireceğiz. Bu uygulama ile 3 yılın sonunda yaklaşık 25 bin üniversite öğrencisine ulaşmayı hedefliyoruz.’’

10 KİŞİYE SARI
BİSİKLET HEDİYE
Sarı Bisiklet Etkinliği kapsamında festival alanında bisiklet gezisine katılanlar arasından çekiliş ile belirlenen talihliler, gerçekleşen bisiklet denge oyunu ile 10 kişi Sarı Bisiklet sahibi oldu. (Esra Yücel)
 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi