Binlerce ‘Yansıma’

Videoyu Aç Binlerce ‘Yansıma’
A
a

Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) kurslarına katılan 2415 kursiyerin 2500’den fazla eserinden oluşan ‘Yansımalar’ Sergisi açıldı. Yoğun bir ilgiyle açılan sergide, 53 branştan eserler yer alıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

ESMEK’in açtığı kurslarda, kursiyerlerin yaptığı eserleri yılsonunda,‘Yansımalar’ adlı sergiyle görücüye çıktı. Kursiyerlerin eğitimleri döneminde öğrendikleri 32 branşta eserleriyle oluşturulan sergi 13 Haziran 2016 Pazartesi gününe kadar açık kalacaktır.

Eskişehir’in beş farklı noktasında hizmet veren ESMEK, kurslarından bugüne kadar toplumun her kesiminden ve yaş grubundan 90.binin üzerinde kursiyer sanat, meslek, eğitim alanlarında eğitim görmüştür. 2016 yılının son verilerine göre 131 farklı alanda 11.232 kursiyer ESMEK kurslarından faydalandı.

ESMEK Eğitim Merkezlerinin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Yansımalar’ adlı sergi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’in katıldığı açılışa yoğun ilgi vardı. Açılışta konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, kursiyerlerin başarılı bir dönem sonunda, el emekleri ve becerileriyle harka eserler ortaya çıkarttıklarını belirterek, kursiyerler ve öğreticilere teşekkür etti. (HM)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi