Büyükşehir halk dansları topluluğu kuruyor

Videoyu Aç Büyükşehir halk dansları topluluğu kuruyor
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 16-35 yaş aralığındaki vatandaşlar için kuracağı Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları başladı. 28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek kayıtlar online olarak yapılacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
bir çok farklı branşta sporcu yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi, halk dansları öğrenmek isteyen vatandaşlar için Halk Dansları Topluluğu kurarak hizmet verecek. Başvuru ve eğitimlerin ücretsiz olacağı Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nda, kayıtlar www.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Site üzerinden spor hizmetleri kısmını ziyaret ederek kayıt başvurularını yapacak olan vatandaşlar, ayrıca 0222 335 08 00 numaralı telefondan da konu hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Başta Eskişehir’in halk dansları olmak üzere Türkiye’deki çeşitli yöresel dansların öğrenileceği Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları tamamlandıktan sonra oluşturulacak gruplarla eğitimleri kısa zamanda başlayacak.
16-35 yaş grubundaki kadın, erkek tüm Eskişehirlileri topluluğa kayıt için beklediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, halk dansları öğrenmenin ve öğretmenin kültürümüzü gelecek nesillere aktarmanın en önemli yollarından biri olduğunu ifade ettiler.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir