DİYALOG KURULMUYOR

Videoyu Aç DİYALOG KURULMUYOR
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde, bakanlığın pek çok projesinde Eskişehirlilerle diyalog kurmamasına, muhalif yerel yönetimlerle işbirliğine gitmemesine tepki gösterdi.

Çakırözer, “Doğal dokumuza, tabiatımıza zarar vermesi ihtimali çok az bile olsa o projeye asla ÇED onayı vermiyoruz’ dediniz. Ama 1 milyon Eskişehirliyi zehirleyecek Alpu Termik santraline onay verdiniz. Tüm Eskişehirliler karşı çıktı. Mahkeme kararı ile ancak iptal edildi. Şimdi 2020 programına koydunuz. Bu ısrar neden? Eskişehir’in ilk millet bahçesinde tek kaynak ihaleye çıkıldı. Yerel yönetimlerin haberi yoktu. İstanbullu şirkete eski parayla 50 trilyon liraya verildi. İkinci bir millet bahçesi yapılıyor. Yine belediyelerimizin haberi yok. Başka projelerde de hiçbir şekilde yerel yönetimlerle iletişim kurulmuyor, diyalog kapısı açılmıyor. Millet için yapılan projeler neden milletle planlanmıyor” dedi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçesinde iktidarın Eskişehir projelerini eleştirdi. Bakanlığın pek çok projesinde muhalif yerel yönetimlerle işbirliğine gitmediğini, Eskişehir halkı ile diyalog kurulmadığını belirten Çakırözer, konuşmasında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un “Doğal dokumuza, tabiatımıza zarar vermesi ihtimali çok az bile olsa o projeye asla ÇED onayı vermiyoruz” sözlerini anımsattı.
MİLLET BAHÇELERİ MİLLETTEN GİZLİ
Eskişehir Millet Bahçesi’nin de aynı şeklide Eskişehirli şirketlerden kaçırıldığını, yerel yönetimlerle birlikte çalışılmadığını belirten Çakırözer,  “Tek kaynak ihaleye çıkıldı. Sanki afet varmış gibi acele ihaleyle, İstanbul’dan bir şirkete eski parayla 50 trilyon liraya verildi. Bunu Eskişehir'de yapabilecek olan şirketler ‘Biz bunu yarısına bile yaparız’ derken bunun tek kaynak olarak ihale açılmadan verilmesi sıkıntılıdır” ifadelerini kullandı.
BELEDİYELERİN HABERİ YOK
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un sunumunda Eskişehir’e ikinci bir millet bahçesinin yapılacağının yer aldığını belirten Çakırözer, “Eskişehir’deki belediye başkanlarımızı aradım. İkinci millet bahçesinden de hiçbirinin haberi yok. Bu sadece millet bahçeleri için değil. Başka projelerde de hiçbir şekilde yerel yönetimlerle iletişim kurulmuyor, diyalog kapısı açılmıyor. Millet için yapılan projeler neden milletle planlanmıyor. ” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi