DÜNYAYA HAZIRLANIN

Videoyu Aç DÜNYAYA HAZIRLANIN
A
a

ESTÜ’de gerçekeleşen Profesyoneller Buluşması’nın ilk konuğu olan Odunpazarı Modern Müze (OMM) kurucusu, Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, “Gerçekleri görerek dünyaya hazırlanmanız daha doğru” dedi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Prof. Dr. Gürsoy Arslan da katıldı.
HİKAYESİ VAR
Erol Tabanca’nın bu yıl ilk kez açılan Profesyonel Hayata Geçiş dersinin ilk konuk konuşmacısı olarak Öğrenci Dekanlığı tarafından davet edildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kendisinin bizlerle paylaşacağı, rol model olabilecek bir hikâyesi olduğunu biliyorum. Bu hikâyeyi birebir kendisinden dinlemekten de çok büyük bir memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim. Özellikle Eskişehir için yaptıkları, bu kente kattığı değerler için hem şahsım, hem kurumum hem de kentimiz adına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”
UMUT KAYNAĞISINIZ
“Bu genç insanların gözündeki ışık, yapabilme arzusu, biz yaş almış insanlar için çok büyük umut kaynağı oluyor” diyen Erol Tabanca ise konuşmasında, “21. yüzyılda dünya çok başka bir yere gidiyor. Bilişim teknolojisi ve biyoteknoloji gibi bilinmezlerle dolu bir dünya var. Bu gerçekleri görerek dünyaya hazırlanmanız daha doğru. Önümüzde çok fazla bilinmez var. Bu bilinmezlerle mücadele etmek bizden çok sizin işiniz olacak. Gelecekte hangi iş alanlarının sizin ilgi alanınız olmalı ve nasıl performans göstermeniz gerektiği çok önemli. Burada hem bilişim teknolojisini hem de biyoteknolojiyi anlarsanız dünyadaki yerinizi doğru konumlandırmış olursunuz” diye konuştu.
SORULARI YANITLADI
Erol Tabanca konuşmasına, hayatına dair fotoğraflar ile kariyerine, tecrübelerine yönelik paylaşımlarla devam etti. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlik, soru-cevap ile devam etti. Etkinlik sonunda Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu tarafından Erol Tabanca’ya teşekkür belgesi ve Porsuk Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ensar Taçyıldız tarafından tasarlanan seramik pano verildi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi