DUYARLI TEPEBAŞI

Videoyu Aç DUYARLI TEPEBAŞI
A
a

Tepebaşı Belediyesi personeli, Türk Kızılay iş birliğinde düzenlenen gönüllü kök hücre bağışı kampanyasına yoğun katılım ile destek verdi. Düzenlenen kampanyada çok sayıda personel, kan örneği vererek lösemi hastalarına umut oldu.

Tepebaşı Belediyesi ve Türk Kızılay iş birliğinde düzenlenen gönüllü kök hücre bağışı kampanyası, Meclis Salonu’nda yoğun katılım ile gerçekleşti. Bilgilendirme sunumu ile başlayan etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türk Kızılay yetkilileri ve çok sayıda personel katıldı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Etkinlik öncesinde bir konuşan Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi çalışanlarından Murat Kara’nın oğlu Buğra ve diğer lösemi hastaları için duyarlılık gösterenlere teşekkür etti. Başkan Ataç, “Buğra kardeşimiz lösemi hastası ve tedavisi devam ediyor. Onun ve diğer lösemi hastaları için bağış yapacağız. Bugün vereceğimiz 3 tüp kan ile Buğra ve diğer hastalarımızın iyileşmesi için ciddi bir yarar sağlayacağız. Bu çok ciddi bir iş, hepimizin düşünmesi ve bu işten kaçmaması lazım” dedi.
BİLGİ VERDİ
Etkinlikte daha sonra Türk Kızılay Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı Yetkilisi Nejdet Ayduran, kök hücre bağışı konusunda önemli bilgiler verdi. Bağış sürecini anlatan Ayduran, “Biz, ‘Öne çık, hayat kurtar’ sloganı ile çalışıyoruz. Şimdiye kadar bin 572 kişi öne çıktı ve hayat kurtardı. Biz burada bir köprüyüz. Köprünün bir ayağında hastalar, diğer ayağında ise bağışçılarımız var” diye konuştu. Ayduran sunumunun ardından kök hücre bağışı hakkında gelen soruları da yanıtladı. Bilgilendirme toplantısı sonrasında çok sayıda personel, gün boyunca süren bağış kampanyasına katılarak kan örneği verdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi