EĞİTİM SORUN YUMAĞI OLDU

Videoyu Aç EĞİTİM SORUN  YUMAĞI OLDU
A
a

Eğitim İş Eskişehir Şube Yöneticileri ve velilerle bir araya gelen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Pandemide eğitimdeki sorunlar yumağı daha da büyümüş durumda. Okullarda yüz üze eğitim verilmesi planlanıyor ama okullara maske, dezenfektan gönderilmemiş. Öğretmenler, öğrenciler, veliler kaygılı” dedi.


CHP’li Utku Çakırözer, 21 Eylül’de başlaması düşünülen yüz yüze eğitim öncesi Eskişehir’de eğitim emekçileri, öğrenciler ve velilerle bir araya geldi. Öğretmenler, Covid19 önlemlerinin yetersiz olduğu bir ortamda okulların açıldığına dikkat çekerken, CHP’li Utku Çakırözer, “Yüz yüze yapılması planlanan eğitim öğretim yılı Covid-19 gölgesinde başlıyor. Pandemide eğitimdeki sorunlar yumağı daha da büyümüş durumda. Okullarda yüz üze eğitim verilmesi planlanıyor ama okullara maske, dezenfektan gönderilmemiş. Sınıfların bazıları pandemiye uygun hale getirilmemiş. Öğretmenler, öğrenciler, veliler kaygılı. Pandemide okullarda ciddi önlemler derhal alınmalı” çağrısında bulundu.
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER KAYGILI
Eskişehir’de eğitim emekçileri, veliler ve öğrencilerle bir araya gelen CHP’li Utku Çakırözer, covid19 gölgesinde 21 Eylül’de yüz yüze başlaması düşünülen yeni eğitim- öğretim dönemi öncesi sorun ve talepleri dinledi. Eğitim İş Genel Sekreteri Ebru Sungar, Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman ve yönetim kurulu öncülüğünde gerçekleşen buluşmada, öğretmen, öğrenci ve velilerin kaygılarının ortak olduğunu dile getiren Çakırözer, okullardaki eksikliklerin giderilerek, ihtiyaçların bir an önce karşılanması ve sınıfların pandemiye uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi