ESKİ’den asılsız haberlere yanıt

Videoyu Aç ESKİ’den asılsız haberlere yanıt
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ),sosyal medya ve bazı basın organlarında çıkan asılsız haberler nedeniyle bir açıklama yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESKİ’den yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Dün öğleden sonra sosyal medyada, bugün de bazı basın organlarında çıkan asılsız haber ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.
 Haberde, Odunpazarı Hacı Hafız Sokak'ta bulunan rögar borusunda patlak olduğu bilgisi, gerçeği yansıtmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda, habere konu edilen patlağın, kanalizasyon borusunda değil, bina ile parsel arasında kalan, çamaşır makinesinin bağlı olduğu, aboneye ait pvc hatta meydana geldiği tespit edilmiştir. Kurumumuzun sorumluluğunda bulunan kanalizasyon hatlarında herhangi bir soruna rastlanmamıştır.
 Buna karşın, kurumumuz, sorumluluk alanının dışında olmasına rağmen, konuyla ilgili olarak gerekli hassasiyeti göstermiş ve sokaktaki kötü kokunun ortadan kaldırılması için aboneye ait pvc borusundaki tamirat/tadilat işlerini yapmıştır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir