Eskişehir’de 2 bin adet fidan toprakla buluştu

Videoyu Aç Eskişehir’de 2 bin adet fidan toprakla buluştu
A
a

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında kesilmekten kurtarılan yaklaşık 1 milyon ağacı temsilen Kanlıpınar Mevkii’ndeki Sıfır Atık Kazanımları Ormanı’na 2 bin adet fidan dikildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında kesilmekten kurtarılan yaklaşık 1 milyon ağacı temsilen, 2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Kanlıpınar Mevkii’nde oluşturulan Sıfır Atık Kazanımları Ormanı’nda gerçekleştirilen fidan dikimine Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Dilek Didem Ayyıldız, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik ve vatandaşlar katıldı. Sıfır Atık Projesi’nin çok önemli olduğuna dikkat çeken Ayyıldız, çocuklarla birlikte fidan dikti.
Sıfır atık hayatımızda
Fidan dikimi ve sıfır atık projesi hakkında kısa bir açıklama yapan Hikmet Çelik, “Sıfır Atık Projesi’nin ilimizdeki yolculuğu sürecinde, ekonomiye kazandırılan atıklar sayesinde tasarruf ettiğimiz elektrik, petrol ve hammaddenin yanı sıra yaklaşık 1 milyon ağacı da kesilmekten kurtardık. İşte bu kesilmekten kurtarılan ağaçları temsilen binlerce fidanı da Sıfır Atık Kazanımlar Ormanı’mız sayesinde bugün burada toprakla buluşturuyor ve güçlü bir sesle ‘Eskişehir’de sıfır atık hayatımızda’ diyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi