Eskişehir’de çarşıya ramazan bereketi yansıdı

Videoyu Aç Eskişehir’de çarşıya ramazan bereketi yansıdı
A
a

Ramazan ayına sayılı günler kala Eskişehir Taşbaşı Çarşı’nda yoğunluk yaşanırken, esnaf satışların artmasından memnun olduklarını dile getirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu yıl 2 Nisan’da başlayacak Ramazan ayı öncesinde vatandaşların alışveriş telaşı başladı. Ramazan aynın yaklaşmasıyla birlikte, iftar alışverişine önem veren vatandaşlar çarşı esnafının yolunu tuttu. Eskişehir’de Taşbaşı Çarşı’ndaki kalabalık, esnafın yüzünü güldürdü. Yoğunluktan dolayı mutlu olan esnaf, ramazan ayı boyunca işlerine bereket gelmesini umut ediyor.
Eskişehir’de uzun zamandır esnaflık yapan Görkem Türkoğlu, her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı öncesinde yoğunluk yaşandığını söyledi. Kuru meyve ve bakliyat ürünlerinin satışlarının arttığını belirten Türkoğlu, “Ramazan ayına günler kala çarşıda yoğunluk var. İnsanlar yavaş yavaş hurmasını ve kuru meyvesini almaya başladı. Vatandaşımız iftarlık çorbasını, bakliyatını ve sahur için yiyeceklerini almak için geliyorlar. İlerleyen günlerde yoğunluğun daha da artacağını düşünüyoruz, beklentimiz o yönde. Şuan ağırlıklı olarak kuru bakliyat, kuru meyve ve hurma tarzı ürünler ön planda. Bu dönemde kuruyemiş biraz daha arka planda kaldı. İnsanlar Taşbaşı Çarşısı’nda her bütçeye göre ürün bulabiliyorlar” dedi.

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir