Eskişehir’de Kocatepe çiftinden muhteşem konser

Videoyu Aç  Eskişehir’de Kocatepe çiftinden muhteşem konser
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası,Türk Müziğinin önemli isimlerindenAysun ve Ali Kocatepe çiftini, ünlü şair ve yazar Sabahattin Ali’nin 115. doğum yıl dönümü nedeniyle düzenlenen konserdeEskişehirliler ile buluşturdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sanatseverleri buluşturduğu Senfoni Orkestrası Konserleri tüm hızıyla devam ediyor.
Türk Edebiyatının öncü isimlerinden,41 yıllık kısa yaşantısına üç roman, on öykü, iki şiir kitabı ve yedi kitap çevirisi sığdırmış olan yazar ve şair Sabahattin Ali’nin 115. doğum yıl dönümünde özel bir konser düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Ender Sakpınar’ınorkestra şefliğini yaptığı konserde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, solist olarak Aysun ve Ali Kocatepe çiftini sahnede ağırladı.
“Sabahattin Ali 115 yaşında” konseriyle Eskişehirlilerle buluşan Kocatepe çifti, seslendirdiği birbirinden güzel eserler ile izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.
Senfonik düzenlemelerini Mete Aydın Çelik’in yaptığı konserde Aysun ve Ali Kocatepe, “Meskenim Dağlar, Çakır, Yaşamak, Geçmiyor Günler Geçmiyor, Aldırma Gönül, Karlı Kayın Ormanı, Geberiyorum, Lüküs Hayat, Küçük Bir Aşk Masalı, Benimsin Diyemediğim, Melankoli, Leylim Ley, Ata Binesim Geldi, Ben Sana Vurgunum, Hey Gidi Dünya Hey, LiliMarleen, Çocuklar Gibi ve Bu Memleket Hepimizin” gibi Türk müziğine damga vurmuş şarkıları seslendirdi.
     Büyük ilgi gören ve 1200 kişilik salonun tümüyle dolduğu konser sonundaSenfoni Orkestrası ileAysun ve Ali Kocatepe çifti izleyiciler tarafındanuzun süre ayakta alkışladı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sanatseverleri birbirinden güzel konserlerle buluşturmaya devam edecek.
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir