Eskişehir’de Pazarcılar Dertli: Ürünler Elimizde kalıyor

Videoyu Aç Eskişehir’de Pazarcılar Dertli: Ürünler Elimizde kalıyor
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan kısıtlamalar Pazar esnafını da derinden yaraladı. Pazarcı esnafı, kısıtlamanın olduğu günlerde Pazar tezgahlarını açamadıklarını ya da açsalar bile müşteri gelmediğinden ürünlerinin çürüdüğünü söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları küçük esnafı olduğu gibi pazarcı esnafını da olumsuz etkiledi. Kısıtlamanın olduğu günlerde pazar tezgahlarını açamadıklarını ya da açsalar bile müşteri gelmediği belirten esnaf, ürünlerinin çürüdüğünü söyledi.
Ürünler Elimizde Kalıyor
Şeref Sine, “Her taraf açık ama insanları kısıtladıkları için bu pazara gelen olmuyor. Gördüğünüz gibi bizim mallarımız hep çürüyor. Biz halden alıyoruz, vatandaş evden çıkamayınca mallar elimizde kalıyor ve çürüyor. Biz ne yapacağız şimdi. Biz bu konuda sıkıntılıyız” dedi.
Fakirin İşi Zor
Mesut Kök, “Yürüme mesafesinde olan vatandaş gidip geliyor. Ama normal güne göre düşük. Yüzde 10 müşteri geliyor. Biz de hizmet için geliyoruz. Ne kadar memnun değiliz desek de Allah bereket versin. Bizim fazlasında gözümüz yok. Fiyatlar ekonominin durumuna göre değişiyor. Yetiştirenin de maliyet yükseliyor. Haliyle yansıyor. Fakir fukaranın işi zor. Devlet yardım etsin” diye konuştu.
 ESRA ÜNLÜ                      
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi