Eskişehir’de Yaşamaktan Mutluyuz

Videoyu Aç Eskişehir’de Yaşamaktan Mutluyuz
A
a

Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar, Eskişehir’in güvenli şehirler arasında yer almasında yerel yönetimlerin büyük payı olduğunu söyledi. 43 yıldır Eskişehir’de yaşayan Samiye Sezgin, “Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederiz Eskişehir’i daha güzel yaptığı için. Güzel bir şehir. Mutluyuz yaşamaktan” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Araştırma şirketi Numbeo, suç oranlarına dayalı olarak yıllık hazırladığı ‘en güvenli şehirler’ raporunu açıkladı. Buna göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi 100 üzerinden 88,46 güvenlik endeksi puanıyla ilk sırada yer aldı. İkinci sırada Katar'ın başkenti Doha bulunurken, üçüncü sırada Tayvan'ın Taipei şehri yer aldı. Toplamda 431 şehrin yer aldığı listede Eskişehir, 100 üzerinden 82,42 puanla 8'inci oldu. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar, Eskişehir’de yaşamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, yerel yönetimlerin şehri güvenli ve modern bir kent haline getirdiğini söyledi.

MUNTAZAM BİR ŞEHİR
Mustafa Yıldız:  “Çok güzel. Kazım abiyi seviyoruz. Çalışıyor. Memnunuz. Eskişehir güvenli bir şehir. Diğer şehirlere göre kıyasladığımızda hakikaten güzel, muntazam bir şehir. Güvenilir bir şekilde çarşıda, pazarda gezebiliyoruz. Olumsuz eleştiri yapanlar siyasi sebeple yapıyor. Ben güvenli ve güzel bir şehir olduğunu düşünüyorum. Rahatça da gezebiliyoruz.”BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR

Halil İbrahim Sezgin: “Sevindik bu konuyla ilgili tabi. Güvenli bir şehirde yaşamak gurur verici. Ben 1974’te geldim. Memleketim Konya. Eğitim için gelmiştim. O günden bugüne buradayız. Eskişehir’i seviyoruz. Güvenli, rahat bir şehir. Rahatça dolaşabiliyorum, istediğim gibi gezebiliyorum. Şimdiye kadar bir şikayetimiz olmadı. Sağ olsun yerel yönetimler, Yılmaz Büyükerşen modern bir şehir haline getirdi.”
ESKİŞEHİR’DE MUTLUYUZ
Samiye Sezgin: “Ben de çok memnunum Eskişehir’de yaşamaktan. Gerçekten çok güze bir şehir. Mutluyuz, huzurluyuz. Ben de 43 yıldır buradayım. Mutluyum. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederiz. Eskişehir’i daha güzel yaptığı için hem kendisine hem ekibine teşekkürler. Gerçekten çok güzel bir şehir. Mutluyuz yaşamaktan. Kadınlar da çok güvenli bir şekilde dolaşıyor Eskişehir’de.”


BÜYÜKERŞEN EKSTRA ÇALIŞIYOR

Nurettin Sürücü: “Yöneticilerin hepsi dürüst, güzel çalışıyorlar. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız o daha ekstra çalışıyor. Allah ondan razı olsun. Şehri güzelleştiren, güvenli yapanlar belediyeler. Eskişehir’de sokakta yürürken güvende hissediyorum. Güzel ve güvenli. Bakın yaşlılar rahatça çıkıyor, oturuyor buralarda. İnsanlar güvende, mutlular Eskişehir’de.”

MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi