ESKİŞEHİR’DEN MARKA ÇIKACAK

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DEN  MARKA ÇIKACAK
A
a

ETO tarafından ATAP iş birliğiyle hazırlanan, Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi (ESİYAK) projesi, Ticaret Bakanlığı tarafından desteğe değer bulundu. Eskişehir’deki bilişim ve yazılım firmalarının dünya çapında rekabet edebilmesi için yürütülecek ESİYAK projesi kapsamında katılımcı firmalara 3.8 Milyon TL’lik destek sağlanacak.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından ATAP (Anadolu Teknolojileri Araştırma Parkı) işbirliğiyle, hazırlanan Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi (ESİYAK) Ticaret Bakanlığınca desteğe değer bulundu. ETO’nun, Eskişehir’deki inovasyon, AR-GE, bilişim ve yazılım sektörlerindeki firmaların uluslararası rekabet gücünü artırabilmesi için hazırladığı projenin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Proje kapsamında öncelikle danışman firma mentorluğunda firmalarla görüşmeler gerçekleştirilecek.
YÜZDE 75 DESTEK
23 firma ile başlayan Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi projesinde, Ticaret Bakanlığı tarafından yüzde 75 oranında destek verilecek. Proje kapsamında firmalara verilecek eğitim, danışmanlık ve pazarlama hizmetlerinin ön finansmanı ETO tarafından karşılanacak. Proje ile geleceğin sektörü olarak konumlandırılan bilişim, yazılım ve AR-GE firmalarının dünya ölçeğinde markalar oluşturabilmesi ve Eskişehir’in teknoloji ihracatına katkı sağlaması hedefleniyor.
BAŞARIYA İHTİYAÇ VAR
İhtiyaç analizi açılış toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, ESİYAK’ın şehrimiz için önemli bir proje olduğunu belirterek, Eskişehir’den küresel ölçekte bilişim ve yazılım markaları çıkarabilmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Bugün dünyanın en büyük firmaları arasında üst sıralarda teknoloji firmalarının yer aldığını hatırlatan Güler, “Eskişehir olarak dünya ile rekabet edebilmek istiyorsak, AR-GE ve inovasyonda, bilişim ve yazılımda küresel ölçekte başarı hikayelerine de ihtiyacımız var. Neden Eskişehir’den yeni bir Facebook, yeni bir Peak Games firması çıkmasın? Biz Eskişehir Ticaret Odası olarak bu başarı öyküsüne katkı sağlamak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi