ESKİŞEHİR’DEN TEPKİ YAĞDI

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DEN TEPKİ YAĞDI
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıya ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Saldırıyla ilgili Eskişehir’den de tepki yağdı.

Hakkari'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olaylar çıktı. Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu törende saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan bir grup, ardından yaşanan arbedede kendisine saldırdı. Saldırıda bir kişi yaşanan arbedede Kılıçdaroğlu’na yumruk attı. Kılıçdaroğlu’nun gözlüğü yüzünden düştü. Korumaların müdahalesi ile Kılıçdaroğlu alandan çıkarıldı ve öfkeli gruptan uzaklaştırılarak mahallede bulunan bir eve götürüldü.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Kılıçdaroğlu’nun tutulduğu eve daha sonradan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da girdiği öğrenildi. Güvenlik güçleri, evin çevresinde toplanan kalabalığın dağıtmak için uzun süre mücadele verdi. Öte yandan saldırganlar Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu evi de taş yağmuruna tuttu. Uzun uğraşlarla evin önüne getirilen bir zırhı bir araçla CHP Lideri evden çıkarıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, Ankara Valiliği de yaşanan saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
SEVGİYLE KUCAKLAYACAK
Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Eskişehir’den de kınama geldi. Saldırıyı kınayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirilen menfur saldırıyı esefle kınıyorum. Toplumumuzu ayrıştırmak isteyenler asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. İnanıyorum ki halkımız bu tür söylemlerde bulunanlara inat, sevgiyle kucaklaşacaktır” dedi.
FAİLLER BULUNMALI
Milletvekili Utku Çakırözer saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada “Kutuplaştıran, ötekileştiren, nefret saçan açıklamalar; sonunda yine fiziki saldırıya dönüştü! Birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek bir şehit cenazesini, provokasyon alanına çevirerek Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na alçakça saldıranları ve onları yönlendirenleri lanetliyorum! Kardeşliğimize yapılan bu saldırının failleri bir an önce bulunmalıdır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir” ifadelerini kullandı.
TOPLUMU AYRIŞTIRDILAR
Milletvekili Jale Nur Süllü, “‪Bir Canım Var O da Bu Vatana Feda Olsun'' diyen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta katıldığı Şehit cenazesinde gerçekleşen saldırıyı kınıyorum. Bu provokasyon ortamını yaratanlar nefret söylemleri ile toplumu ayrıştıranlardır. Genel Başkanımız yalnız değildir” diye konuştu.
PROVAKASYON
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırı, barışa ve kardeşliğimize karşı yapılmış bir provokasyondur. Şiddetle kınıyorum. Şehit cenazeleri üzerinden siyasi çıkar sağlamak isteyen zihniyet tarihin çöplüğünde yerini alacaktır. Bu halkı ayrıştırmak isteyenler hedeflerine asla ulaşamayacaklar. Onlara inat sevgiyle kucaklaşacağız” dedi.
SAĞDUYU ÇAĞRISI
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bugün gerçekleştirilen alçak saldırıyı esefle kınıyorum. Bu provokasyon ortamını yaratanlar nefret dolu ayrıştırıcı söylemlerin sahipleridir. Yurttaşlarımızın böyle bir günde sağduyulu olması çok önemli” diye konuştu.ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ
İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum” derken AK Partili Volkan Doğan, “Şiddetin özrü de bahanesi de yoktur, kabul edilemez. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve sevenlerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Türkiye'nin bu zor günleri, bir ve beraber olarak atlatacağına inancımı yineliyorum” ifadelerini kullandı.
SEYİRCİ KALANLARI KINIYORUM
CHP Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan ahlaksız, mesnetsiz, provakatif saldırıyı yapanları, yönlendirenleri, seyirci kalanları kınıyorum” ifadelerini kullandı.
BARIŞ ORTAMI KAZANACAK
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen alçakça saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırının arkasında olanlar bu provokasyon ortamını yaratıp nefret dolu ayrıştırıcı söylemlerin sahipleridir. Tüm vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya ve provakasyonlara kanmamaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki sevgi ve barış ortamı kazanacak” diye konuştu.
BAHAR ENGELLENEMEYECEK
Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirilen menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hiç bir güç baharın gelişini engelleyemeyecek” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi