Eskişehir’i örnek alıyorum

Videoyu Aç Eskişehir’i örnek alıyorum
A
a

Bandırma ilçesinde düzenlenen 2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu’nda konuşan AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Eskişehir gibi kırsal bir yer Büyükşehir olduktan sonra çok değişti ve gelişti. Bu iyi bir yönetim tarzıyla oldu. Ben kendime Eskişehir’i örnek alıyorum” dedi.

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi'nde Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 17 Eylül günü ‘2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu (UBS’19)’ açılışı gerçekleştirildi. Sempozyumun açılış konuşmasını Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Aydın yaptı. Açılış konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir konuşma gerçekleştirdi. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın konuşmasının ardından sempozyumumuzun açılış oturumuna geçildi.
YÖNETİMLE DEĞİŞTİ
Oturumun ilk konuşmasını AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptı. Başkan Yılmaz “Belediye Başkanı olarak 60 ay sürem var bunun 5 ayı doldu. Büyükşehir sistemine geçmek çok büyük bir nimet. Eskişehir’deyken hem öğrenciydim, hem siyasetçiydim. O zamanlar doğalgaz yoktu. Büyükşehir oldu. Eskişehir gibi kırsal bir yer Büyükşehir olduktan sonra çok değişti ve gelişti. Bu iyi bir yönetim tarzıyla oldu. Ben kendime Eskişehir’i örnek alıyorum” dedi.
İSTİŞARE ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Yılmaz, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Balıkesir’in çok farklı bir yapısı var. Ayvalıklı Erdek’i, Gönenli Manyas’ı, Kepsut’u bilmiyor. Türkiye ölçeğine bakarsak konumumuz çok avantajlı. Bunu yönetebilecek insan kaynağı ve fikre ihtiyacımız var. İstişare etmek çok önemli. Hem tecrübeli belediyelerle istişareler yaparak, hem de ilçe belediyelerimizle istişare ederek şehrin vizyonunu ilerletmek ve Balıkesir’imizi hak ettiği yere ulaştırmak, cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz.” Yılmaz’ın konuşmasının ardından oturuma katılan ilçe Belediye Başkanları da kısa birer konuşma gerçekleştirdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi