Vali Aksoy, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki Eren Abluka-18 Operasyonu'nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç'un annesi Melihat Arduç ve kardeşi Murat Ayhan Arduç ile evlerinde bir araya geldi. 

Şehidin annesi Melihat Arduç'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Vali Aksoy, şöyle konuştu:  “Vatan, millet ve kutsal değerlerimiz uğruna şehadet şerbeti içen kahraman şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanındayız. Şehitlerimizin bize emaneti olan aileleri bizler için ayrı bir öneme sahip. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle şehit ailelerimizi yalnız bırakmamak, varsa sorunlarını dinlemek ve yanlarında olmak için buradayız. Başta fedakârlığın timsali olan kahraman şehitlerimizin kıymetli annelerinin ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

Minibüsle çarpışan otomobil evin duvarına çarparak durabildi Minibüsle çarpışan otomobil evin duvarına çarparak durabildi

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Melihat Arduç da Vali Aksoy’a teşekkür etti. 

Vali Aksoy,  6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından Hatay'dan gelerek Eskişehir’de ikamet eden Emine Yaşar ve ailesini de ziyaret etti.
Emine Yaşar ile bir süre sohbet eden Vali Aksoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Muhabir: Merthan Süalp