Eskişehir’de bir fastfood restoranına işletme sahibi, çocuğu ve eski eşi içerideyken pompalı tüfekle ateş açan ve tüfeğin tutukluluk yapmasıyla işletme sahibinin eski eşi tarafından etkisiz hale getirilen saldırgan 38 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar celsesinde tutuklu sanık Ahmet A. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya taraf avukatları katıldı. 

“OĞLUMA DÖNMEM LAZIM” DEYİP TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Karardan önce son sözleri sorulan sanık Ahmet A, “Beraatımı isterim. Çok ağır tahrik altındaydım. Ben orada kadın ve çocuğu kesinlikle görmedim. Bir kadına ve çocuğa ateş edecek kadar cani değilim. Müslüm’ün çocukları benim elimde büyüdüler. Oğlum bu olaydan dolayı psikolojik olarak zor durumda, evden kaçmış. Çıkıp bir an önce oğlumu hayata döndürmek zorundayım. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Eskişehir'de engellilerin diş tedavisi artık daha rahat! Eskişehir'de engellilerin diş tedavisi artık daha rahat!

Mahkeme heyeti, sanık Ahmet A’yı, Yeşim B’ye karşı “kadın ve çocuğu kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 14 yıl, işletme sahibi Safiye Ermiş’e karşı “kadını kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıl 6 ay, Müslüm B’yi “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ilk haksız hareketin kimden geldiğinin belli olmaması gerekçesiyle “şüpheden sanık yararlanır” ilkesi gözetilerek 7 yıl 6 ay, “mala zarar vermek” suçundan 6 ay, “silahla iş yeri dokunulmazlığını ihlal etmek” suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi. 


OLAYIN GEÇMİŞİ

Bahçelievler Mahallesi Billur Sokak’ta bulunan bir fastfood restoranına, Mart ayında pompalı tüfekle saldırı gerçekleştirildi. Saldırı esnasında işletme sahibi Safiye Ermiş, eski eşi Müslüm B. ve kızları Yeşim B. İçeride bulunurken, tüfeğin tutukluk yapması üzerine saldırgan, Müslüm B. tarafından etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Ahmet A. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Kaynak: Abdullah Güçlü