Eskişehirliler Side’ye gidiyor

Videoyu Aç Eskişehirliler Side’ye gidiyor
A
a

Dokuz günlük bayram tatili ile birlikte Eskişehirlilerin tatil planlarına yöneldiğini söyleyen turizmci Ercan Akkuş, “Son 15, 20 gündür talep oldukça arttı. Eskişehirliler özellikle Side’yi tercih ediyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aşılanmanın artmasıyla ve yasakların kalkmasıyla tatil planı yapanların sayısının arttığını ifade eden turizmci Ercan Akkuş, Eskişehirlilerin başta Side olmak üzere Ege’yi tatil için tercih ettiklerini belirtti. Tatil programlarına talebin arttığını söyleyen Akkuş, “Beraberinde yurtdışının da açılmasıyla bölgelerdeki kapalı olan oteller de sezonu açtılar. Dolaysıyla talep oldukça çok çok iyi. Son 15, 20 gündür bütün bölgelerde çok yoğunluk oluştu. Bayram yaz dönemine denk geldi. Talep 9 günlük tatille birlikte tamamen tatil planlarına yöneldi. Eskişehirliler için her zaman olduğu gibi Side birinci tercih. Beraberinde bütün bölgelerimiz talep görüyor. Bu sene havaların biraz daha sıcak gitmesiyle beraber Ege de Eskişehirliler için yoğun talep gören bölgeler arasında. Kültür turları her zamanki gibi yoğun geçiyor. Olmazsa olmazımız Doğu Karadeniz turlarımız. Şu an bütün rezervasyonlarımız dolmuş durumda” diye konuştu.
FİYATLAR YÜZDE 40 ARTTI
Fiyatların geçen yıla oranla yüzde 40 civarında arttığını söyleyen Akkuş, “Malum şartlar piyasadaki durumlar turizmde de hissediliyor. Güncel fiyatlar, dolar, euronun geldiği nokta bizim fiyatları da etkiledi. Geçen yıla oranla bu yıl fiyatlar yüzde 30, yüzde 40 daha yüksek” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi