Eskişehirlilerin tercihi Balıkesir

Videoyu Aç Eskişehirlilerin tercihi Balıkesir
A
a

İç turizmde ilk sıralarda gelen Balıkesir’in Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Gömeç ve Erdek ilçeleri, alınan tedbirlerin ardından Eskişehir’den misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.


Yaz aylarında, ikinci konutları ve konaklama tesisleriyle çoğunlukla İstanbul, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Eskişehir’den konuklarını ağırlayan tesislerin sahipleri ve çalışanları, Kurban Bayramı’nda iyi bir turizm dönemi geçirmeyi umut ederek yüzde 90 doluluk bekliyor.
MÜŞTERİ GÜVENİYOR
Ayvalık Turizmciler Derneği Başkanı Ümit Özgültekin, şu anki doluluk oranının yüzde 60'larda olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bayramda yüzde 90’lara çıkacağımıza inanıyorum. Ayvalık’taki işletmelerimiz tedbirler konusunda çok iyi önlemler aldı. Bu konuda aldıkları önlemleri de müşterilerine yansıtıyorlar. Bunu gören müşteriler de güvenerek buraya geliyor. Bu süreci sıkıntısız atlatacağımızı düşünüyoruz. İşletmelerimizi sürekli kontrol ediyoruz. Tüm kurumlarla beraber bu süreci güvenli bir şekilde atlatacağımızı düşünüyoruz. Bölgemizde şu ana kadar herhangi bir pandemi olayı olmadı.”
YIL BAŞINA KADAR
Edremit Körfezi Otelciler Birliği (EKOB) Kurucu Başkanı Yahya Yavuz da pandemi olmasına rağmen tesislerin doluluk oranının iyi olduğunu anlattı. 29 Ekim’e kadar paket programlar yaptıklarını aktaran Yavuz, şunları kaydetti: “Bu yıl yaşanan süreçten dolayı boş geçirmemek için acenteler açtık. İzmir, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Antalya ve Manavgat’tan hafta sonu gelen turlarımız var. Bu programlar yıl başına kadar da devam edecek.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi