Esnafların sorunlarını anlattılar

Videoyu Aç Esnafların sorunlarını anlattılar
A
a

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaş Sebze Meyve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Engin Çakmak’ı ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların sorunları hakkında görüştüler.

Ziyarette Büyükşehir Belediyesince uygulanan caddelerdeki ücretli park sistemi nedeniyle, caddelerin uzun süreli otopark olarak kullanıldığı, halkın caddelerde araçları ile duraklama yapamadıkları, bu nedenle esnaftan alışveriş yapma imkanlarının olmadığı ve esnaf sanatkarların uğradığı zarar aktarıldı.

Konu ile ilgili çözüm önerisi olarak caddelerde uygulanan ücretli park uygulamasının sona erdirilmesi gerektiği, bu caddelerde park yasağının uygulamaya konulması ve yarım saat gibi kısa sürelerde duraklama imkanının getirilmesi gerektiği belirtildi. Böylece kısa süreli duraklamalarla esnaf ve sanatkarların müşterilerine hizmet verebilme imkanı sağlanacak hem de trafik sıkışıklığı sorununa çözüm getirilebileceği aktarıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi