ESO’DAN MÜJDE

Videoyu Aç ESO’DAN MÜJDE
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, mesleki eğitime yönelik çok önemli bir yatırımı hayata geçireceklerini açıklayarak, “Bütçesi 1 milyon 100 bin TL olan ‘ESO Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezi’ projemiz kabul edilerek hizmet vermeye başlayacak” dedi.

ESO tarafından bünyesinden bulunan ve her hafta farklı meslek gruplarını bir araya getiren Genişletilmiş Meslek Komitesi İstişare Toplantısında konuşan Kesikbaş, kent sanayisine olduğu kadar mesleki eğitim alanında da projeler ürettiklerini belirtti.
PROJE ONAYLANDI
Kesikbaş, “Bu hafta elektrikli ev aletleri, reklam, bilgisayar, yazılım ve donanım üreticilerimizin oluşturduğu 8. Meslek Grubumuzla bir aradayız. Buradan hem kendilerine hem tüm Üyelerimize bir müjde vermek istiyorum. BEBKA Mali Destek Programı katkısıyla Eskişehir ve bölgesinde olmayan önemli bir merkezi şehrimize kazandıracak projemiz onaylandı” diye konuştu.
MALİYET DÜŞECEK
Mesleki Eğitim Merkezi’nin (ESO-MEM) tamamlayıcı unsuru olarak forklift ve iş makinaları operatörlüğü ile kaynaklı imalat alanlarında bir simülasyon merkezinin kurulacağını hatırlatan Kesikbaş, bu anlamda ciddi bir mesleki eğitim yatırımı yaptıklarını belirtti. Merkezin Eskişehir’de benzeri olmayan bir eğitim merkezi olacağına değinen Kesikbaş, “Burası bir nevi ehliyet verecek ve firmalarımızın tümü buradan faydalanacak. Gerçek makine kontrolü ve dinamikleri bu simülatör merkezinde olacak. Gerçek sürüş ve çalışma deneyimi sunacağız. Bu sayede üreticilerimizin eğitim maliyetlerini düşüreceğiz” dedi.
DÖNÜŞÜM ŞART
ESO 50.Yıl Salonunda yapılan istişare toplantısında ESO’nun gelecek vizyonunu üyeleri ile birlikte geliştirmek istediklerine dikkat çeken Kesikbaş, “Eskişehir sanayisini geliştirmek adına çalışmalarda bulunuyoruz. Her hafta bir araya geliyoruz ve sektörün sıkıntılarını konuşuyoruz. Sanayimizde yazılım alanında özellikle dijital dönüşümün yakalanması gerekiyor. Bu bağlamda neler yapabiliriz üniversitelerimizin, İŞKUR, KOSGEB, SGK, Vergi Dairesi, Ticaret Müdürlüğü gibi kurumlarımızın desteklerini takip etmeli, iş birliği içerisinde hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.
BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ
Toplantıda konuşan Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Taşkın ise komitenin birçok farklı üretim alanında faaliyet gösteren üyeden oluştuğunu belirterek, “Üretim alanlarımız farklı olsa bile sıkıntılarımız ve sorunlarımız benzer alanlarda yoğunlaşıyor” dedi. 8. Meslek Komitesi Üyesi Taşkın Kızıl ise yaptığı bilgilendirmede ESO bünyesinde Dijital Dönüşüm Platformunun kurulduğu bilgisini paylaşarak “Yakın zamanda kendi aramızda bir kümeleşmeye de gideceğiz” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi