Eso’Dan Sanayicilere Ve İhracatçılara Büyük Müjde

Videoyu Aç Eso’Dan Sanayicilere Ve İhracatçılara Büyük Müjde
A
a

İhracat Sektörünün Finansman Gereksinimlerini Karşılayan Türk Eximbank Diğer Adıyla Türkiye İhracat Kredi Bankası, Eskişehir Sanayinin Gösterdiği Performans Nedeniyle İlk Şubesini Eskişehir Sanayi Odası Binası İçerisinde Açacak.

İhracat sektörünün finansman gereksinimlerini karşılayan Türk Eximbank diğer adıyla Türkiye İhracat Kredi Bankası, Eskişehir sanayinin gösterdiği performans nedeniyle ilk şubesini Eskişehir Sanayi Odası binası içerisinde açacak.
Banka bugüne kadar temsilcilik kanalıyla Eskişehir’de gösterdiği faaliyetlerini 1 Kasım 2019 tarihli 120 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile şube olarak devam etmesine karar verdi. Söz konusu gelişmenin Eskişehir’de üreten sanayiciler ve ihracatçılar için önemli bir müjde olduğunu işaret eden Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Yaptığımız yoğun çalışmalar ve işbirlikleri sayesinde üyemiz sanayicilerimiz ve ihracatçılarımızın işlerini kolaylaştıracak bir gelişme yaşıyoruz. Hazırlıklarının 1 haftaya kadar bitirileceği, açılışın en kısa zamanda yapılacağını Türk Eximbank ilk şubesini Odamız binasında açarak hizmet vermeye başlayacak. Bu şüphesiz bizler için çok büyük bir müjde olmuştur. Bundan sonra Odamız binasında hizmet verecek olan Türk Eximbank, üye sanayicilerimiz ve ihracatçılarımıza daha yakın olacak” dedi.
Türk Eximbank’ın ülkemizdeki ihracatın kurumsallaşmış tek asli destek unsuru olduğuna değinen ESO Başkanı Kesikbaş, ESO Binası içerisinde açılacak şube ile birlikte, ihracatın geliştirilmesine, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesine ve ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılmasına destek olunacağına vurgu yaptı.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi