FATURALARIN HAKKINI VERİN

Videoyu Aç FATURALARIN HAKKINI VERİN
A
a

Sivrihisar’ın köylerinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Köylerde yurttaşlarla bir araya gelen CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, “Günde 13 saat elektrik kesintisi kabul edilemez. Yurttaşa ödettiğiniz faturaların hakkını verin” dedi.


Sivrihisar ilçesinde Bahçecik, Gerenli, Kınık ve Selimiye mahallelerinde, muhtarlar ve mahalle sakinleri ile bir ara gelen Çakırözer ve Süllü, sıkıntı ve talepleri dinledi. Çakırözer ve Süllü’ye CHP Sivrihisar İlçe Başkanı Ahmet Çakır, CHP ilçe örgütü ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy da eşlik etti.
13 SAATLİK KESİNTİ
Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü ile beraberindeki heyet muhtarlar ve mahalle sakinleriyle Covid-19 salgınının köylere etkilerini konuştu. Yurttaşlar köylerde sık sık yaşanan elektrik kesintilerine isyan ederken, saatlerce elektrik olmamasına rağmen evlerine yüksek faturalar gönderildiğini söyledi. Mahalle sakinleri, “Sürekli elektriklerimiz kesiliyor. 1 saat elektrik varsa, 10 saat, 13 saat elektrik gelmiyor. Yetkililere çok zor ulaşıyoruz, ulaştığımızda da arıza olduğunu söylüyorlar ama çoğu zaman ilgilenmiyorlar.  Bazı zamanlarda ise elektriklerimiz olmamasına rağmen arıza yok deniyor. Köylünün derdi büyük ama kimse çare olmuyor. İşlerimiz yarım kalıyor. Hem evlerimizde, hem de tarlalarda kesintilerden dolayı mağdur oluyoruz” diye isyan etti.
MAĞDURİYETİ GİDERİN
Çakırözer ve Süllü, sık sık elektrik kesintisi yaşayan köylülerle birlikte elektrik dağıtımından sorumlu şirkete çağrıda bulundu. Bu yüzyılda elektrik kesintilerinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Çakırözer ve Süllü, “Hem vatandaşın elektrik kesintisine çare olmayacaksınız hem de fatura göndereceksiniz! Bu kabul edilemez. Vatandaşa ödettiğiniz faturaların hakkını verin. Yurttaşın isyanına kulak verin. Kesintileri bitirin, vatandaşın elektrik kesintisi mağduriyetini giderin” çağrısında bulundu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi